• Yağlı Saçların Bakımı

  Saçlarınız her gün yağlanıyor ve sizi çileden çıkarıyor mu? Yağlı saçların bakımı nasıl olmalıdır ve saçların yağlanması nasıl engellenmelidir.

  Saçlarınızı seviyor ama her ne nedenle olursa olsun yağlanması sizi rahatsız ediyorsa yağlı saçların bakımı konusunda sizlere önerilerde bulunacağız.

  Yağlı saçlarla mücadele için öncelikle yapmanız gereken saçlarınızı günlük yıkamak olacaktır. Günlük yıkamak bir çözüm mü evet en etkili çözümlerden bir tanesi. Fakat yine de tek başına yeterli değil. Peki ya daha ne yapmalıyız yağlı saç bakımı için diyecek olursanız. Aslında yapmanız gereken şey basit. Yıkadığınız saçlarınızla fazla oynamamalısınız. Yani elleriniz başınıza fazla gitmemeli.

  Yağlı saçlar için şampuan seçimi de oldukça önemlidir. Saçlarınızın günlük bakımını yaparken kullanacağınız şampuan da saçlarınız için uygun olmalı. Yağlı saçlar için en uygun şampuan Ph derecesi cilde uyumlu şampuanlardır. Aynı zamanda saçlarınızı ferah tutacak şampuanlar tercih etmeniz de faydanıza olacaktır. Saçları kepekli olanlar da üç dört yıkamada bir mutlaka kepeğe karşı etkili bir şampuan kullanmalıdır.

  Yağlı saçlar için maskeler

  Ihlamur ve limonsuyu maskesi :  Saçlarınızı yağlardan arındırmak ve bitkisel bir çözüm arayışı içerinde olanlar için en uygun çözümlerden birisidir. Bir bardak ıhlamur süzülerek bir kabın içerisine konur. Ardından yarım bardak limon suyu ilave edilir ve oluşan ılık karışım saç diplerine yedirilerek saçlara sürülür. Yaklaşık yarım saat civarında saçlarınızda karışımın kalması sağlanır. Ardından saçlarınızı yağlı saçlar için özel şampuanla yıkayabilirsiniz.

  Sağlıklı saç bakımı nasıl olmalıdır  makalemizi okuyarak saçlarınıza özel uygun bakım tiyolarımızdan faydalanabilirsiniz.

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Saç-Renginizi-Açmanın-Doğal-Yolları
  Saçınızın Rengini Doğal Yollarla Açabileceğiniz Formüller
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
  Kakül Kesim Saç Modelleri
  2015 En Güzel Saç Kesim Modelleri
  AW000310
  Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>