• Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali

  Samsun da bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali 25Mayıs – 7 Haziran 2013 Tarihleri arasında başlıyor.

  Karadeniz’in en güzel illerinden bir tanesi olan Samsun ili aynı zamanda kültür ve turizm acısından  tabiri caizse Karadeniz bölgesinin başkenti. Bu günlerde muhteşem bir organizasyon olan Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali’ne ev sahipliği yapacak olan ilimizde her şey hazırlandı.

  Sanat yönetmenliğini Mehmet Yılmaz’ın üstlendiği Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali’nde ziyaretçilere operadan, halk müziğine, klasik müzikten dansa bir çok resital sunulacak.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Valiliği ve  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünün katkıları ile düzenlenen 1. Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali Samsun ilinde alanında bir ilk olma özelliği taşıyor.

  25 Mayıs  Cumartesi günü saat 20:00 de başlayacak olan konserin açılışında ünlü opera sanatçısı Thomas Hampson ve Burçin Savigne‘de yer alacak. İlk konser Cumartesi akşamı saat 20:00 de Atatürk Kültür Merkezinde başlayacak.

  Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali Konser ve Gösteriler 

  25 Mayıs Cumartesi Saat 20:00  Yer: Atatürk Kültür Merkezi  Program: Açılış Opera ve Bale Gösterileri

  26 Mayıs Pazar Saat 20:30 Yer: Yeni Kapalı Spor Salonu   Program: Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Ahmet Özhan ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu.

  27 Mayıs Pazartesi Saat 20:00 Yer: Atatürk Kültür Merkezi Program: Ankara Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu.

  29 Mayıs Çarşamba Saat 20:00 Yer:  Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Kültür Merkezi (Atakum) Program: Rus Grubu Balalayka.

  31 Mayıs Cuma Saat 20:00 Yer : Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Kültür Merkezi (Atakum) Program: Azerbaycan Halk Müziği Sanatçısı Nezaket Teymurova.

  1 Haziran Cumartesi Saat 20:00 Yer: Atatürk Kültür Merkezi Program: Gürcü topluluk Rustavi.

  2 Haziran Pazar Saat 20:00 Yer: Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Kültür Merkezi (Atakum) Program: Gürcü topluluk Rustavi.

  3 Haziran Pazartesi Saat 20:00 Yer: Atatürk Kültür Merkezi Program: Gürcü topluluk Rustavi.

  5 Haziran Çarşamba Saat 20:00 Yer: Atatürk Kültür Merkezi  Program: Türksoy Opera Yıldızları

  7 Haziran Cuma Saat 20:00 Yer Atatürk Kültür Merkezi Program:  Aşık Veysel Oratoryosu, Şükriye Tutkun ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu.

  İlki düzenlenecek olan Uluslararası Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali‘nin  keyifli geçmesi dileğiyle…

       
    
 • Benzer Yazılar
  İstanbul Tiyatro Festivali Yüzleşme
  22. İstanbul Tiyatro Festivali ve Oyunlar Listesi
  37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı (2)
  37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı
  SKF Türk 12. Ulusal Fotoğraf Yarışması
  SKF Türk 12. Ulusal Fotoğraf Yarışması
  Oz Efsanesi Filmi
  Haziran Ayı Vizyona Girecek Filmler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>