• TV Modelleri Ve Özellikleri

  Evimizin vazgeçilmez bir parçası olan televizyonlar hayatımıza öyle bir girdi ki artık onu hayatımızdan çıkarmak imkansız.  1923 yılında İngiltere de John Logie Baird tarafından icat edilen televizyon 1930 yılından itibaren ise elektronik marketlerde beyaz eşya olarak satılmaya başladı.

  Tüketicinin kullandığı ilk televizyon çeşidi siyah beyaz tüplü televizyon olmuştur. Teknolojinin gelişimi ve hızla değişimi ile birlikte yerini renkli televizyonlar almıştır. Günümüzde ise geldiğimiz son noktada bu iki televizyon türünü ancak antikacılarda bulur hale geldik. Teknolojide ki akıl almaz değişim sonucunda tüplü televizyon devri kapandı ve yerine  yepyeni bir televizyon modeli geldi.

  tv1

  Şimdi kısaca yeni televizyon modellerinden ve kullanım amaçlarından biraz bahsedelim.

  Lcd Televizyonlar genel olarak uygun fiyat avantajından ötürü daha çok tercih edilmektedir. Kalitesine ve markasına göre bir çok alternatif sunan bu tv modelinde renklerin canlılığı ve parlaklığı göz önüne çıkmaktadır.

  Plazma Televizyonlar da yine lcdler gibi uygun fakat siyahın beyaza oranı daha keskin olan tv modelleridir. Yani televizyon izlerken renkleri daha canlı görebilirsiniz. Fakat ışıklı bir odada ekranı parlayacağı için lcd modellerine göre biraz daha az tercih edilmektedir. Yalnız kullanacağınız oda ışık almıyorsa sizin için iyi bir tercih olabilir.

  Led Televizyonlar lcd ve plazmanın artılarını alan bir televizyon modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer iki modelden daha az güç tüketimine sahip olan led tvler bir çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.  Güç tüketimi ve incelik, bunun yanında teknolojik özellikleri ile diğer rakiplerini geride bırakan Led Tvler  bundan sonraki süreçte televizyon trendlerini kendi üzerinde toplamıştır.

  Akıllı Televizyonlar tıpkı akıllı telefonlar gibi televizyonlar da kullanıcılara sağladıkları eşitli kolaylıklar sayesinde akıllı unvanını almaya hak kazanmışlardır. Bize 3 boyutlu seyir keyfi vermenin yanında, bir tuşla internete girebileceğimiz bir bilgisayar, görüntülü görüşme yapabileceğimiz bir cep telefonu, anı ölümsüz kılabileceğimiz bir   fotoğraf makinesi… gibi birçok özellikle kullanıcıyı cezbetmeyi başaran akıllı televizyonlar ise evimizin haylaz çocuğu olacak gibi duruyor.

  Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  Öncelikle yapmamız gereken hangi tür televizyon alacağımıza karar vermektir. Ardından televizyon için bir bütçe belirlememiz gerekir. Bütçemizi de belirledikten sonra Televizyon odasının büyüklüğünü bilmemiz gerekir. Örneğin küçük bir odada geniş ekranlı bir tv modeli hoş durmayacağı gibi sağlık açısından da zararlıdır. 3 metrenin altında izleme mesafesine 32 inç,  3 metrenin üzerinde bir izleme mesafesine ise 40 inç ve üzeri televizyon almaları önerilir.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>