• Sivilce Oluşumunu Engelleyen Besinler

  Sivilce oluşumunu engelleyen besinler nelerdir. Hiç merak ettiniz mi? Sivilcelerden kurtulmanın en güzel yolu yediklerimize dikkat etmektir.

  Doğada bir çok besin kaynağı insanların kullanımına sunulmuştur. Önemli olan doğru zamanda doğru besinleri tüketerek sağlığımızı her zaman yerinde tutmak gerekmektedir.

  Aynanın karşısına geçtiğimizde hiç istemeyeceğimiz şeylerden bir tanesidir sivilceli bir yüz ile karşılaşmak.

  Sivilcelerle başa çıkmanın en güzel yolu yediklerimize dikkat etmektir. Özellikle yağlı ve tuzlu yiyecekler, abuz cubur diye ifade ettiğimiz yiyecekler sivilcelerin en büyük dostudur. Yine bu dönemde tüm şekerli rafine ürünlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Bize ise o sivilcelerin düşmanı gerekiyor.

  Sivilceye iyi gelecek besinler

  1. Ispanak: Oldukça zengin bir A vitamini deposu olan ve diğer bir çok sebze gibi cildi nemlendirici özelliği olan ıspanak sivilce oluşumunu engelleyen başlıca besinler arasında gelmektedir.

  2. Nohut: Cilde parlaklık kazandıran nohut aynı zamanda çok güçlü bir potasyum deposudur. Bunun yanı sıra kan şekerini dengeleyerek demir ve çinko ihtiyacınızı da karşılar.

  3. Tahıl: Beyaz un, şeker, tuz gibi besinlerin akne oluşumunu hızlandırdığı gözlenmiştir. Bunun yerine tam tahıl içeren besinler tüketmek sivilce oluşumunu engelleyecektir.

  4. Somon: Tam bir omega 3 deposu olan ve içerisindeki yağ asidi  ile sağlıklı bir cilt için kullanılması gereken en önemli besin kaynağıdır. Sivilce oluşumunun yanı sıra sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için somon balığı tüketmenizi tavsiye ederiz.

  5. Et-Tavuk: Çinko minerali yüksek olan besinlerin başında gelen et ve tavuk gibi besinler de cildinize iyi gelecek ve sivilce oluşumuna engel olacaktır.

  Yukarıdaki saydığımız besinler yine de tek başına etkili olamayacağını da unutmamanız gerekmektedir. Yağlı, şekerli, abur cubur diye ifade ettiğimiz sağlıksız besinler, mayonez vs. tüketmeniz durumunda yukarıdaki beş besinin mucizevi bir şekilde bir iş yapmasını beklemek haksızlık olur.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Yorgunluğu
  Bahar Yorgunluğuna Karşı Neler Yapmalıyız
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Mevsim Hastalıkları
  Mevsimsel Hastalıklara Dikkat !!!
  Diyet
  Sağlıklı Zayıflama Diyeti
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>