• Sınavdan Önce Okunacak Dualar

  Bütün yıl çalışır ve bir sınav ile emeğimizin karşılığını almak isteriz. Sınava girmeden önce okunacak dualara bir göz atıp ve okumamızda fayda var.

  Anne babalar için de çocukları sınavda iken okuyacakları dualar mevcut. Sınava girecek çocuklarımıza manevi bir destek için onlar sınavda ter dökerken bizler de dışarıda çocuklarımıza bir el uzatalım. Sınavda okunacak en güzel dua yasin suresidir. İlk olarak onu okumalı ve ardından da tavsiyelere uymanızı öneririz.

  Sınava Girmeden Önce Okunacak Dua:

  “Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. [Arapça metinde "ehvâl" kelimesi, "ahvâl" olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi "ehvâl"dir. Düzeltir özür dileriz.] Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.”

  Manası:

  “Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.”

  Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.

  Sınav Başlamadan Okunacak Dua:

  Rabbi edhılni müdhale sıdkın ve ahricni muhrace sıdkın vec’al li min ledünke sultanen nesiyra.

  Manası:

  Ey Allah’ım! Gireceğim sınava doğrulukla girmemi nasip eyle. Çıkacağım bu yerden doğrulukla ve başarı ile çıkmamı sağla ve benim için yüce katından yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.

  Sınava Girecek Öğrencilere Okunacak Dua:

  İnşirah  suresi 

  Bismillahirrahmanirrahim.

  Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak ellezi engada zahrak.Ve refa’na leke zikrak.Feinne mea’l-usri yüsra.İnne mea’l-usri yüsra.Feiza ferağte fe’nsab ve ila Rabbike fergab.

  Manası:

  “Biz senin için(mutluluğu) göğsünü açmadık mı?.Senden yükünü indirmedik mi? O senin sırtını ezen yükü.Senin şanını yüceltmedik mi?.Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Evet,zorlukla beraber bir kolaylık vardır. O halde boş kaldın mı yine kalk (başka bir iş ve ibadetle)yorul.Ancak Rabbine yönel”

   

  Kadının sitesi ailesi olarak  sınava girecek başta öğrencilere ve ardından da ailelere kolaylıklar dileriz…

  Başarılar…

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Milli Piyango En Çok Çıkan Rakamlar
  Milli Piyango En Çok Çıkan Rakamlar
  Öğretmenler Günü
  Öğretmenler Günü Hediye Tavsiyeleri
  Hayırlı Cumalar Tebrikleri (10)
  Resimli Cuma Mesajları
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>