• Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

  Merhaba hanımlar bugün sizlerle sağlıklı saçlara nasıl sahip olabiliriz ve saçlarımızı en sağlıklı şekilde nasıl uzatabiliriz bunları yazıyor olacağız. Her kadın saçlarının sağlıklı olmasını ve bu şekilde uzamasını ister. Sağlıklı saçlar için yapılması gerekenler arasında her hafta saçlara uygun bakımların düzenli bir şekilde yapılması gelmektedir. Kadınlar genellikle saçlarını ihmal ederler ve sürekli boyayarak yıpratırlar. Bunun sonucunda ise karşımıza kırılmış cansız ve sağlıksız saçlar ortaya çıkar. Kırılmış saçlar için neler yapılmalı diye baktığımızda ilk önce tarama şeklimizi değiştirmemiz gerektiğidir. Saçlarınızı tararken özellikle kuru olarak tararken uçlardan başlayarak taramanız gerekmektedir. Böylelikle saçlarınızın çokça kırılmasını önlemiş olacaksınız. Sağlıklı saçların püf noktalarından biri de saç kesiminde gizlidir. Saçlarınızı mümkün olduğunca sık sık ve uçlarından kestirmeye özen gösterin. Saçlarınızı uzatacaksınız diye sağlıksız uzamalarına neden olmayın. Bu yüzden mümkün olabildiğince çok kısa olmamak kaydıyla sürekli kestirin. Böylelikle saçlarınız daha sağlıklı ve kısa sürede uzayacaktır.

  Sağlıklı saçlar için önerilerden biri de saçlarınıza yaptığınız bakımlardır. En etkili saç bakımlarını saçlarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı doğal yağlarla besleyip canlılık kazandırabilirsiniz. Saçları besleyen yağlar arasında saf hakiki zeytin yağı ve badem yağı, sarımsak yağı kullanabilmeniz mümkündür. Saçlara iyi gelen yağları kullanıp saçlarınızı eski sağlıklı görünümüne kavuşturabilirsiniz. Bitkisel ürünleri bu şekilde haftada iki ya da üç defa rahatlıkla saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçlar için bitkisel çözümler sayesinde saçlarınızın dökülmesini de önlemiş olacaksınız. Özellikle sarımsak yağı saç dökülmesine karşı iyi gelen bitkiler arasında yer almaktadır. Bu şekilde saçlarınızın sağlıklı kalmasını ve bunun da her zaman devam etmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki vücudumuzun her bir noktası sizler için çok önemli ki bayanlar için sağlıklı ve parlak saçlar her zaman çok daha önemli olmuştur.

  Saç bakım yağı olarak daha öncede söylediğim gibi direk zeytinyağı, sarımsak ve badem yağını birleştirerek ve içine biraz da yumurta sürerek rahat bir şekilde saçlarınıza masaj yaparak sürebilirsiniz. Mümkün olabildiğince bu karışımı saçlarınızda uzun süre tutmaya çalışın uzun süreden kastım yarım saatten fazla olmasıdır. Haftada düzenli bir şekilde uyguladığınızda saçlarınızdaki değişimi görebilmeniz mümkündür. Bu şekilde sade ve doğal karışımlarla saçlarınıza en etkili bakımı yapmış olursunuz. Diğer kimyasalları mümkün olabildiğince saçlarınıza sürmemeye dikkat edin. Sağlıklı saçların sırrına bu şekilde basitçe ulaşabilirsiniz. Bunu evde saç bakımı olarak da saç bakım maskelerini kolayca uygulayabilirsiniz.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır
  Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Soğan suyu ile maske yapma
  Soğan Suyuyla Saç Uzatma
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>