• Sağlıklı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır

  Her gün milyonlarca kadın ayna başına geçerek saçları ile ilgilenir. Peki ya saçımıza uygun saç bakımı ürünleri nasıl olmalıdır. Uzun, kısa, kıvırcık ve boyalı saç bakımları nasıl yapılır konusunda yeterli bilgiye sahip misiniz?

  Birçok kadın saç bakımı konusunda oldukça titiz davranmakta ve saçlarına düzgün periyotlarla bakım yapmaktadır. Sağlıklı bir saç için de gerekli olan budur. Bir kadının en değerli varlıklarından biri olan saçına bakması da en doğal sonuçlardan birtanesidir.

  Peki ya saç bakımı için neler yapılmalıdır?

  Öncelikle doğru bir şampuan ve saç bakım losyonu tercih edilmelidir. Saçınızın karakteristiğine uygun bir şampuan ilk önceliktir. Saçın karakteristiğinden kasıt da nasıl bir saçınız olduğudur. Yağlı, ince, zayıf, sert, yumuşak…vs özelliklere sahip olabilecek saçınıza en uygun şampuan ile başlayabilirsiniz.

  Uzun saçların bakımı nasıl olmalı

  Uzun saçlar uzaktan bakıldığında çok hoş görünebilir. Fakat bakımı da bir hayli zordur. Özellikle uç kısımları zayıflar ve güçsüzleşir. Ciddi bir bakım ister. Uzun saçlarda durulanmayan saç bakım ürünleri tercih edilmelidir.  Bunun yanında düzenli olarak ince tarak ile taramalı ve uçlarda oluşabilecek kırılmanın önüne geçmiş oluruz.

  Kıvırcık saçların bakımı nasıl olmalı

  Kıvırcık saçlar da ayrı bir güzelliğe sahiptir bayanlar üzerinde. Kıvırcık saç bakımı da tıpkı uzun saç bakımı gibi zordur ve zahmet ister. Özellikle saçın nemini koruyacak saç bakım ürünleri tercih edilmelidir. Aynı zamanda saçın şampuanlı iken banyoda taranması tavsiye edilir. Böylelikle saçın elektriklenmesinin önüne geçileceği gibi saç kırılmasına karşı da olumlu sonuçlar almış oluruz.

  Kısa saçların bakımı nasıl olmalı

  Birçok bayan da kısa saçtan yanadır. Kısa saç kullanan bayanların çoğu jöle, saç köpüğü gibi bir çok ürün kullanmakta ve saçına şekil vermektedir. Bu tarz ürünler kullanan bayanların ilk yapması gereken şey saçlarını yıkamaları olacaktır. Saçların gözeneklerine girecek olan bu maddeler ilerleyen yaşlarda saç dökülmelerine yol açabilir.

  Boyalı saçların bakımı nasıl olmalı

  Burada kadınların hem saç sağlığını hem de saç rengini koruması gerektiği için saç bakımına özen göstermeleri gerekmektedir. Boyalı saçlarda kuruluk fazla olacağı için nemlendirici bir şampuan veya saç bakım ürünleri tercih edilmelidir. Bunun yanında saçımızın rengine göre saç bakım ürünleri tercih etmeli ve kullanmalıyız.

       
    
 • Benzer Yazılar
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
  AW000310
  Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Saç-Renginizi-Açmanın-Doğal-Yolları
  Saçınızın Rengini Doğal Yollarla Açabileceğiniz Formüller
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>