• Saçınızın Rengini Doğal Yollarla Açabileceğiniz Formüller

  Son yıllarda hayatımızın her alanında uygulamaya çalıştığımız bir trend olan doğallık, özümüzdeki güzelliğe dönüşün en güzel yolu.

  Bakım ürünlerinden güzellik ürünlerine, giyimden beslenmeye kadar her alanda kimyasal yerine doğal ürünleri tercih etmek kendimiz için yapabileceğimiz en büyük güzellik. Saçlarımızın matlaşmasına, kırılmasına ve yıpranmasına neden olan kimyasal açıcıların her gün yeni bir zararı ortaya çıkıyor. Doğal yöntemlerle saçlarınızı kolayca açabilecekken, kimyasallarla saçlarınıza ve sağlığınıza zarar vermeden önce bir kez daha düşünmelisiniz.Doğal saç açma yöntemleri ile saçlarınıza doğal ışıltılar katabilirsiniz. İstediğiniz tonu yakalayana kadar belli aralıklarla açma yöntemini tekrarlayabilirsiniz.

  Papatya Suyu İle Doğal Saç Bakımı

  Papatya Suyu ile saç rengini değiştirme

  En popüler doğal saç açma yöntemi olarak bilinen, papatya suyu ile saç açma oldukça basit bir uygulamadır. Eczaneden veya güvenilir aktarlardan alacağınız papatyayı, içme suyuna atarak kaynatın. Kaynamaya başladığında, suyun rengi sarıdan turuncaya dönmeden ocaktan alın, papatyaları süzün ve suyu soğumaya bırakın. Saçlarınızın tamamının rengini açmak istiyorsanız, bu suyla saçlarınızı ıslatın. Sadece uçlarının rengini açmak istiyorsanız, saçlarınızı at kuyruğu toplayıp uçlarını ıslatın. Açma işleminin etkisini artırmak için güneşe çıkmanız gerekmektedir. Terasta yarım saat kitap okuyarak, saçlarınızın güneş ışığı ihtiyacını giderebilirsiniz. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz. Güneşlendikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkamayı unutmayın.

  Balla Doğal Saç Bakımı

  Bal ike saç rengini değiştirme

  Doğal şifa ve güzellik kaynağı olan balı, saçlarınızda kullanarak saç renginizi açabilirsiniz. 1 kaşık balı 1 bardak sıcak su ile karıştırın. Biraz ılıdıktan sonra saçlarınıza sürün. Yarım saat bekleyip, ılık su ile yıkayın. Saç renginizde turuncu ışıltılar istiyorsanız, bu karışımın içine sadece bir damla oksijenli su ekleyebilirsiniz.

  Tarçınla Saç Bakımı

  Tarçın ile saç rengini değiştirme

  Harika kokusu ile mutfakların vazgeçilmezi tarçının, güzelliğiniz için de sayısız faydası var. 1 kaşık saç kreminin içine 2 kaşık toz tarçın ekleyin. Bu karışımı saçlarınıza yedirin. Bir tarak yardımıyla saçlarınızın bu karışımı yemesini sağlayın. Uygulamayı gece yapıp, sabah uyandığınızda ılık su ile yıkayın.

  Limon Suyu İle Saç Bakımı

  Limon ile saç rengini değiştirme

  Limon suyunu ıslak saçınıza sürüp, 15 dakika güneşlenmeniz saçlarınıza ışıltı katmak için yeterlidir. Ama limonun asidik özelliğinin saçlarınızı kurutması riskine karşı, limon suyuna eşit oranda su ekleyerek hazırlayacağınız karışımı kullanabilirsiniz. Saçlarınız çok kuruysa; 1 bardak su, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığını karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürüp, yaklaşık 1 saat güneşlenin. Sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

  Karbonat ile saç rengini değiştirme

  Saçlarınızın rengini açarken, doğal ve etkili bir bakım yapmak isterseniz karbonattan faydalanabilirsiniz. Duş alırken, ıslak saçlarınıza bir tutam karbonat serpin ve tarakla saçlarınıza yedirin. Ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

   Tweetle   
  
Etiketler :
 • Benzer Yazılar
  Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır
  Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Soğan suyu ile maske yapma
  Soğan Suyuyla Saç Uzatma
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>