• Örgü Takke Modelleri ve Örnekleri

  Sevgili okurlarımız sizin için hazırladığımız dantel takke örnekleri ile bugün örgü köşemizde sizleri misafir edeceğiz. 

  Hemen hemen her çeyizde ve her evde bulunan namaz takkeleri genellikle beyaz dantel ipinden örülür fakat yün ipten ve orlon ipten de namaz takkeleri bulunuyor. Orlon ipten örülen takke modelleri hem çok dayanıklı bir vaziyette hemde duruşu kafamız da düzgün durur ve dantel takkelerden daha uzun ömürlüdür.

  Namaz takkeleri daha çok tığ işi ve iğne oyasından örülmeyi tercih ederler. Takke modellerinden en çok beyaz renk tercih edilmektedir bunun dışında siyah kahverengi yeşil kremde örülebilir.

  Erkeklerin ibadetinde gerekli olan eşyalardan biri olan namaz takkeleri namazımızda da takılması sünnet buyrulmuştur. İslamiyette hacca gidenlerden çoğu hediyelerinin arasın da takke modelleri bulunur. Herkesin uzlaştığı bir bölüm takke takmanın sünnet olması.

  En Güzel Örgü Takke Modelleri

  Namaz takkesi örnekleri diğer örgü tiplerine göre daha zordur bunun nedeni ise yuvarlak örülmesi gerektiğidir. Dantel olduğundan da çok dikkat ederek örülmesi gerekir. Dantel ören bazı bayanlar bilirdirler dantelle işe kalkıştığımızda en ufak hatayı bile affetmeyen örgü türüdür. Halimiz böyle olunca takke yapmak çok kolay bir iş değildir.

  Takke başımıza olmaz diyenler de var fakat takke genellikle standart boyutta örülür. Eğer kendimiz örecek isek  yanımızda örnek olarak bulunduracağımız bir takkenin olması bizim açımızdan faydalı olacaktır. Ancak bir kişi için veya çocuk için örüyor iseniz o kişilerin ölçüsünü almak sizin için faydalı bir durumda olacaktır.

  İbadetinizi takkeden sonra namaza geçerseniz sizin için lazım olacak seccade modellerini bu makaleden okuyabilirsiniz En Güzel Seccade Örnekleri ve Modelleri size bu konuda bilgi verecektir.

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahara Özel İğne Oyası Şal Modelleri
  2017 En Yeni İğne Oyası Modelleri
  2017 Havlu Kenarı Örnekleri 5
  2017 Havlu Kenarı Örnekleri
  Yemeni Oyaları
  2015 Yeni Tığ Oyası Örnekleri
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>