• Öğretmenler Günü Hediye Tavsiyeleri

  Öğretmenler, öpülesi ellerdir. Anlatmak ne mümkün onları. Sadece bir gün değil her gün anılması gereken Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslektir.

  Öğretmenler günü öğretmeninizi mutlu etmek onların yüzünde oluşabilecek tebessüme ortak olmak istiyorsanız yapabileceğiniz en güzel şey öğretmenlerinizin istediği davranış biçimini sergilemeniz olacaktır. Öğretmenler için en güzel hediye sizlerin yetişmesi ve sizlerle gurur duyacak olmalarıdır. İşini severek yapan bir öğretmen bunun farkındadır. Onun içindir ki siz en değerli hediyeleri de alsanız öğretmeninize,  kendiniz için bir caba göstermiyorsanız o hediyenin hiçbir önemi yoktur öğretmenler nezdinde.

  Saygı, sevgi ve muhabbet insan yapısındaki en önemli davranış şekillerinden bir tanesidir. İşte bu yüzden sevgi ve saygı çerçevesinde oluşacak muhabbetiniz öğretmeniniz için en büyük hediye olacaktır.

  “Bir harf için kırk yıl köle olunuyorsa 29 kere kırk yıl kölesiyiz öğretmenin” der Ali Rıza Binboğa öğretmenler için söylemiş olduğu şarkısında. İşte bu bilinçle öğretmenlerimize gerektiği değeri vermeli ve önlerinde saygı ile eğilmeliyiz.

  Öğretmenler bir ülkenin harcını oluşturmaktadır. Onun için de o harcı ne kadar sağlam oluşturursanız Ülkenizin geleceği ve refahı o ölçüde genişler. Tüm bu etkenleri çok iyi bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere hitaben şu sözleri sarf etmiştir: “Öğretmenler Gelecek Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır.” Öğretmen bir nesil yetiştirir. Onun için öğretmenlerimize gelecek önemi vermeliyiz.

  Ülkemizde bir çok öğretmen o veya bu sebeplerle küstürülmekte, yine bir çok öğretmen de mesleğini yapamamaktadır. Kendi geleceğini kurtaramamış ve yarınlara umutsuz bakan bir öğretmenin nasıl bir nesil yetiştirebileceği kaygı verici ülkemiz sorunlarının en başında gelmektedir.  Eğitim üzerinde sürekli oyunlar oynanmakta eğitim sistemimiz adeta bir deneme tahtası haline gelmektedir. Karmaşık bir sistemle eğitim hayatını geride bırakan gençlerimizin de gelecek kaygıları içerisinde olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de budur.

  Öğretmenleriniz ve sizler el ele vererek bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Onun için Öğretmenler gününde sizlere verebileceğim en güzel Öğretmenler Günü Hediye Tavsiyeleri arasında ilk sırada öğretmeninize değerli olduğunu hatırlatmanız olacaktır. Öğretmeninize bu yönde yazabileceğiniz bir şiir, bir mektup onu çok mutlu edecek ve en değerli hediyesini sizden alacaktır o gün.

  Ama illa ki de maddi değeri olan bir hediye almak istiyorsanız. Şunu hatırlatmakta fayda var. Unutmayın ki siz çalışmıyorsunuz ve aldığınız hediyeyi aslında babanızın parası ile alıyorsunuz. Onun için abartıya kaçmadan bir hediye almanız öğretmeninizi daha çok mutlu edecektir.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Çocuğunuza Kulak Verin
  Anne Ve Babalara Tavsiye Kitaplar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Çocuk ve Kitaplar
  Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>