• Nane Limon Nasıl Yapılır

  Soğuk kış günlerinin en çok tercih edilen şifalı içeceklerinden biri de hiç kuşkusuz nane limon çayıdır. Nane limon çayı nasıl yapılır, nane limon nasıl tüketilir ve ne gibi hastalıklara iyi gelir. Hepsinin cevabını bu makalemizde bulacaksınız.

  Kış aylarının ve havaların ani değişmesinin sonucu olarak bu günlerde soğuk algınlığına yakalanma riskimiz oldukça artmaktadır. Soğuk algınlığına karşı en tabi antibiyotik hiç kuşkusuz C vitaminidir. Şimdi lafı fazla uzatmadan nane limon çayı tarifine geçelim.

  Nane limon çayı için gerekli malzemeler:

  1. Kuru veya taze nane

  2. Limon

  3. Su

  O günkü şartlara göre evde kuru veya taze nane hangisi varsa onu kullanabilirsiniz. Kuru nane kullanacaksanız 2-3 çay kaşığı, taze nane kullanacaksanız da 10-12 dal taze nane kullanabilirsiniz.

  Nane limon nasıl yapılır. Nane limon çayının hazırlanışı

  İlk olarak bir cezve veya çaydanlığa iki üç bardak su konulur. İçerisine naneler eklenir. Bir adet limon halka dilimler halinde kesilerek nane ve suyun içerisine atılır. Karışım kaynadıktan sonra kısık ateş de 2-3 dk demlenmeye bırakılır. Bu arada isteğe bağlı olarak nane limonun içerisine tarçın ekleyebilirsiniz. Yine isteğe bağlı olarak portakal veya mandalina dilimleri de ekleyebilirsiniz. Ben mandalina ekledim. Tadı hiç de fena olmamıştı.

  Nane limon çayı 2-3 dk bekleyip demlendikten sonra sıcak olarak servis edilip, sıcak olarak tüketilmelidir. İsteyenler içerisine bir çay kaşığı bal ilave ederek de tüketebilir.

  Sağlıklı günler dileriz.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Yorgunluğu
  Bahar Yorgunluğuna Karşı Neler Yapmalıyız
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Mevsim Hastalıkları
  Mevsimsel Hastalıklara Dikkat !!!
  Türk kahvesi
  Türk Kahvesi
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>