• Mevlid Kandili Mesajları ve Resimleri

  Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.s) aleemleri şereflendirdiği Veladet (Mevlid) Kandili‘dir. Bu günde sevdiklerinize en güzel kandil mesajlarını yollayın ve onları ibadete teşrif edin.

  Mevlid Kandili mesajları ile arkadaşlarınıza ve çevrenizdekilere bu müjdeli günde kutlama mesajları göndermeyi ihmal etmeyin.

  Resulullah Efendimiz (s.a.s) Rebiullevvel ayının 12. pazartesi gecesinde kaninati teşrif etmişlerdir. Bu itibar ile bu ayın 12. gecesi hicri senenin ilk kandilidir. Bu akşam, Peygamberimiz (s.a.s)’in dünyaya teşriflerinin kameri 1488, miladi sene ile 1443 yılını idrak edeceğiz.

  Bu ay içerisinde mümkün olduğu kadar salatü selam getirmeli; Salat-ı Nariye, Salat-ı Münciye ve Salat-ı Fethiye okumaya çalışılması gerekir.

  Bu gecenin manevi zenginliğinden istifade etmek için bir tesbih namazı kılmak ve bir de Hatm-i Enbiya yapmalıdır.

  Mevlid Kandili Mesajları ve Resimleri

  Tesbih namazına nasıl niyet edilir?

  Ya Rabbi, niyet eyledim rıza-yı şerifin için tesbih namazına. Ya Rabbi bu gece teşrifleri ile alemleri nura gark ettiğin Habibin, başımızın tacı Resul-i Zişan Efendimiz’in hürmetine ve bu gecedeki esrarın hürmetine ben aciz kulunu da afv-ı ilahine feyz-i ilahine mashar eyle. Dedikten sonra Allahu Ekber diyerek namaza başlanır.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>