• Limonun Faydaları Nelerdir

  Yemeklerde, salatalarda ve çayda bile kullanılan limonun faydaları saymakla bitmez. Maske yapımında güzellik için de kullanılan limonun faydalarına birlikte göz atalım.

  C vitamini deposu olarak bildiğimiz limon eski çağlardan bu yana insanlar tarafından bilinçli olarak tüketilen ender besinlerden bir tanesidir. Eski çağlarda limon panzehir olarak dahi kullanılarak günümüze kadar ulaşmıştır.

  Boğaz ağrılarına karşı bir çözüm olarak limonu balla karıştırarak tüketebilirsiniz. Bir bardak sıcak suyun içerisine limon suyu ve bal ilave edin. Suyumuz biraz soğuduktan sonra ılık olarak tüketebilirsiniz. Buradaki karışımda bal boğazı yumuşatırken, limon suyu da mukuslardan kurtulmanızı sağlıyor.

  Sivilcelerden limon maskesi ile kurtulun

  Limon içerisindeki sitrik asit akne oluşumunu engellerken vücudunuzdaki sivilcelerinizden kurtulmanızda sizlere yardımcı oluyor. Limon suyunu yine bal ile karıştırıp sivilceli bölgeye uyguluyoruz ve yarım saat kalmasını sağlıyoruz. Yarım saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

  Çalışma hayatında genellikle öğle yemeğinden sonra bir yorgunluk hissi oluşur. Limon yağı ile bu yorgunluk hissinden kurtulabilirsiniz.

  Nezle ve grip tedavisinde limonun yeri

  Nezle ve grip hastalığına yakalananlar genellikle çorbalarına limon sıkmayı tercih ederler. Oysa bunu biraz daha yaygın hale getirerek çayımıza dahi limon sıkmalı ve böyle tüketmeliyiz.

  Böcek ısırıklarına limon ile çözüm

  Böcekler veya sinekler tarafından ısırıldınız ve sancısından kurtulmak istiyorsunuz. Limon yağı ve bal ile bir karışım yaparak böceğin ısırdığı yere uygulayın.

  Tırnak lekelerinden limon ile kurtulun

  Genellikle oje kullanan hanımların tırnakları bir müddet sonra lekelenmeye başlar. İşte bu lekelerden limon ile kurtulabilirsiniz.

  Yemek yaparken elleriniz sarımsak, soğan kokularıyla haşır neşir olur. Bu kötü kokulardan da limon ile kurtulabilirsiniz.

  Nefes kokusundan limon ile kurtulun

  Nefes kokunuz çevrenizdeki insanları rahatsız edebilir. Bundan kurtulmanın yolu da yine limon suyu mucizesinde. Limon suyu ile ağzınızı çalkalayın. Limonun nitrik asit etkisini de göz önünde bulundurmamız gerekir. Onun için limon suyundan sonra saf su ile ağzınızı çalkalamayı ihmal etmeyin.

  Limonun zehirlenmeye etkileri nelerdir

  Limon her türlü zehirenmeye karşı kullanılır. Özellikle akrep ve böcek gibi hayvanların zehirlerinde oldukça etkilidir. Akrebin ısırdığı yere bir krem gibi sürülerek zehrin etkisi azaltılır.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Çiçekleriyle Oda Kokusu
  Bahar Çiçekleriyle Doğal Oda Kokusu Yapımı
  ygs-lys-beslenme-300x234-300x160
  Sınav Öncesi Beslenme Önerileri
  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir
  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>