• Limonlu Sıcak Su İçmenin Faydaları

  Sevgili hanımlar, bilindiği üzere su vücudumuz için en önemli besin kaynakları arasında yer alır ve faydası da saymakla bitmez. Peki sıcak su ile birlikte limonlu su vücudumuza su kadar faydalı mıdır? Elbette hatta zayıflamada da önemli bir role sahiptir.Sıcak su içmenin faydaları saymakla bitmez. Bunlardan en önemlisi her sabah içildiğinde metabolizmayı düzenlemesidir. Sıcak su içmek zayıflatır mı diye sorarsanız bu sizin gün içerisindeki beslenmenize bağlı. Fakat şu açıdan bakıldığında özellikle düzenli olarak sıcak su içildiğinde sıcak ya da ılık suyun kabızlığı önlediğini de görebilmemiz mümkündür yani düzenli sıcak su içildiğinde daha az kabız olabilirsiniz. Bununla birlikte sıcak su limonla birlikte her sabah alındığında yağları eritmede de en önemli toksidan görevi de görmektedir. Limonlu sıcak su içmenin faydaları arasında bunu en ön sıralara koymamız mümkündür. Bir diğer faydasına baktığımızda ise cildinizi yenilemede limonla birlikte ılık su içmek çok önemli bir etkendir.

  Suyu ya da diğer besinleri soğuk tükettiğimizde kabız olma riski daha çoktur. Çünkü organlarımız soğuk yiyeceklerden dolayı büzülebilmektedir. Soğuk su içmek bu yüzden zararlı olabilmektedir. Sıcak suyun etkilerine baktığımızda ise mide problemleri olanlarda özellikle reflüde düzenli sıcak su içildiğinde bir rahatlama söz konusudur. Limonlu sıcak su içmek ne işe yarar dediğimizde besinlerin sindirimini kolaylaştırdığınız görmemiz mümkündür. Bununla birlikte sıcak suyun en önemli faydaları arasında özellikle yemeklerden önce içildiğinde iştahı kestiğini ve böylelikle kilo vermeye yardımcı olduğunu görebilmemiz mümkündür. Dolayısıyla sabahları içilen limonlu sıcak su zayıflatır ifadesinin yerinde olduğunu söylememiz mümkündür.

  Limonlu sıcak su ve faydaları saymakla bitmez. Limonlu sıcak su sabahları içildiğinde mide hazmını kolaylaştırıyor ve mideyi rahatlatıyor. Bununla birlikte özellikle sindirime de yardımcı olduğundan dolayı kabızlığı rahatlıkla önleyerek şişkinliğin de önüne geçmiş oluyor. Böylelikle sevgili hanımlar kolayca kilo verebilmeniz mümkün oluyor.

  Sağlık söz konusu olduğunda sıcak suyun vücuda fayları gördüğünüz gibi hem çok etkileyici hem de çok güzel. Sıcak su içerek hem sağlığımız için faydalı birş şey yapmış olacağız hem de kilo vermek isteyenler sıcak su yardımı ile bu isteklerini yerine getirmiş olacaklar. Elbette sadece sabahları içilen limonlu su ve sıcak su zayıflamada tek başına yeterli olmayacaktır. Gün içerisinde aldığımız besinlere de dikkat etmemiz gerekmektedir.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Yorgunluğu
  Bahar Yorgunluğuna Karşı Neler Yapmalıyız
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Mevsim Hastalıkları
  Mevsimsel Hastalıklara Dikkat !!!
  Diyet
  Sağlıklı Zayıflama Diyeti
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>