• Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır

  Makyaj kadınlar için bir tutku bir güzellik aracıdır. Aynanın başında kimi kadın saatlerce makyaj yapmakta ve kendini evden dışarıya öylece atmaktadır. Peki ya saatlerce uğraşılan makyajı ne kadar doğru yapıyoruz. Veya başka bir soru kusursuz makyajı nasıl yaparız.

  Çoğu kadın her gün makyaj yapmakla birlikte, bazı kadınlar da sadece özel günler de makyaj yapmayı yeğlemektedir. Kadınlar için ayrı bir moda  da hiç kuşkusuz makyaj modasıdır. Yeni sezon makyaj trendlerini yakından takip eden bir çok kadın, en güzel ve en bakımlı kadın olabilmek ve modaya uyabilmek adına makyaj ürünlerini almaktadır.

  Kusursuz ve muhteşem makyaj için gerekli malzemeler

  Fondöten, Pudra, Allık, Rimel, Rujdur. Peki ya bu makyaj malzemelerini nasıl ve ne ölçüde kullanmamız gerekmektedir. Şimdi sıra ile bunları anlatmaya başlayalım.

  1. Fondöten Nasıl Kullanılır

  Fondöten makyajın yüzde kalma ömrüne direkt etki etmesinden ötürü iyi seçilmesi gerekir. Onun için de alınacak fondötenin kaliteli olması şarttır. Yüzdeki pürüzleri kapatmakta kullanılan fondöten makyaj öncesi hazırlık olarak nitelendirilir. Fondöten seçerken tenimizle aynı renkte olması tercih sebebidir.

  Fondöten yapmadan önce cildimizi temizlememiz gereklidir. Temizliği yaptıktan sonra yüze fondöten sürülür ve hafif daireler çizerek cilde yedirilir. 5 dk civarında kuruması beklenir. Artık cildiniz makyaja hazır hale gelmiştir.

  2. Pudra Nasıl Kullanılır

  Pudra fondötenin yüzde oluşturacağı parlamayı ortadan kaldırmak için kullandığımız bir makyaj malzemesidir.

  Pudrayı fırça veya pudra ponponu ile yüzünüze sürün. Ardından da yüzünüzün her noktasına pudra fırcası veya ponpon yardımı ile yayın. Cildiniz fondötenin oluşturacağı parlaklıktan kurtulacaktır.

  3. Allık Nasıl Kullanılır

  Allık cilde canlılık ve ışıltı veren bir makyaj malzemesidir. Allık seçimi de tıpkı fondöten gibi iyi olmalıdır. Seçeceğimiz allık cildimizle aynı tonda veya yakın tonlarda olmalıdır. Bunun yanında kullanacağımız ruj ve oje ile de uyumlu olmalıdır.

  4. Rimel Nasıl Kullanılır.

  Rimel gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran ve bayanlara bambaşka bir güzellik veren makyaj malzemesidir. Rimel de de diğer malzemelerde olduğu gibi bir uyum aranır. Genelde kıyafet ile aynı renkte bir rimel çekerek daha şık ve uyumlu olunabilir.

  5. Ruj Nasıl Kullanılır

  Bir bayanın en çekici bölgesi hiç kuşkusuz dudaklarıdır. Onun için yapılan makyajı ortaya çıkaran en öncelikli unsur da ruj tercihi olacaktır. Ruj sürerken nelere dikkat etmeliyiz. Ruj sürmeden önce kalıcı olmasını istiyorsak ruju sürmeden önce dudak kalemi kullanmalıyız. Ardından üstüne istediğimiz renkte ruj sürebiliriz.

  Dikkat edilmesi gereken önemli bir detayda dudakların kalın veya ince olmasıdır. Şayet dudaklarınız kalın ise açık tonları, ince ise de koyu tonları seçmeniz uygun olacaktır.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Soğan suyu ile maske yapma
  Soğan Suyuyla Saç Uzatma
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
  AW000310
  Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>