• Kıskançlıktan Kurtulun Mutluluğa Kavuşun

  İlişkilerde yaşanan en büyük problemlerin başında kıskançlık gelir. Peki ya nasıl kıskançlıktan kurtulunur. Kıskançlık nöbetleriyle nasıl baş edebilirsiniz.

  Kıskançlık aslında olması gereken fakat aşırısının da ilişkilere zarar verdiği ilişkilerdeki en kusurlu davranışlardan bir tanesidir. Eşinizi seviyor ve onu kimseyle paylaşmak istemiyorsunuz. Bu çok güzel ama yine de aşırıya kaçınca içinden çıkılamayacak bir depremin eşiğine gelebilirsiniz.

  Kıskançlık duygusunu bastırabilmek için imrenmeyi bırakmanız gerekiyor. Filmlerde dizilerde veya yakın çevrenizde bazı insanlara imrenebilirsiniz. Bu imrenme sonunda kıskançlığı getirebilir. Eşinizin arkadaş çevresindeki insanlara da imrenebilirsiniz. İşte bu da çok vahim olayları tetikleyebilir. Örneğin eşinizin iş arkadaşına imreniyorsanız eşinizi zamanla ondan kıskanmaya başlarsınız. Sebepsiz bir yere de kıskanmaya devam edersiniz ve sonunda nefrete kadar gider bu imrenme. Onun için kıskançlıkla mücadele etmenin altın kuralı İmrenme alışkanlığınızdan vazgeçin ve kendinizi beğenin.

  Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz mutlu dizileri kendinize örnek almayın. Onların bir hayal ürünü olduğunun farkına varın. Siz bir çalıkuşu değilsiniz veya başka bir karakter. Eşinizden fazla beklenti içerisine girecek ve o da bu beklentileri karşılamayınca haset duygularınız dahi kabarabilecek.

  Sosyal medya da arkadaşlarınızın mutlu karelerini görerek onlara imrenebilirsiniz. Bu da yine çok sakıncalı bir davranıştır. Aşırıya gitmesi halinde en sevdiğiniz arkadaşlarınıza karşı bile bir haset duygusuna kapılabilirsiniz. Hiç kimse siz değilsiniz ve kendinizi kimsenin yerine koymayın. Herkes kendi hayatını yaşar bunun bilincinde olun ve ona göre davranın. Arkadaşınız son model bir araba alıp resmini de sosyal medyada paylaşabilir. Eşinizden sizde hemen bir araba almasını istememelisiniz.

  Küçük şeylerden mutlu olmasını bilin. Ama yine de sürekli küçük mutluluklar ve beklentiler içerisinde olmamanızı tavsiye ederiz. Her gün istediğiniz gibi olmayabilir. Onun için asla ama asla yapılan güzel şeyleri unutmayın. Kötü olaylara ise bir sünger çekmeyi bilin.

  Eşinizi sevdiğinizi belli etmeniz için onu kıskanmanıza gerek yoktur. Onu sevdiğinizi belli etmenin en güzel yolu ona güvendiğini hissettirebilmektir. Kendiniz ve eşinizin mutluluğu için kıskançlık huyunuzu bir kenara atın ve güven duygularıyla ilişkinizi şekillendirin. Sonucun muhteşem olduğunu fark edecekseniz.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Aşk Resimleri
  Hoşlanma, Sevgi ve Aşk Arasındaki Fark Nedir?
  Cinsel İsteği Artıran Gıdalar
  Cinsel Performansınızı Artıracak Besinler
  Erkeklerin sevmediği kadın hareketleri
  Erkeklerin Sevmediği Kadın Hareketleri
  Sağlıklı İletişimde Kullanılacak Yöntemler
  Aile İçinde Sorunları Çözmek İçin Kullanılan Yöntemler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>