• Kişiliğe Göre Nasıl Hediye Seçilir?

  Sevdiğiniz insanlara hediye alacaksınız ama neyi seçeceğinizi bilmiyorsanız, nasıl bir hediye tarzı almanız gerektiğini kadininsitesi.com sizlere açıklıyor.

  Doğum günlerinde yada özel günlerde aldıklarınız bazı hediyeler sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü karaktere göre nasıl hediye seçeceğinizi bilmiyorsunuzdur.  Bakalım sevdiğiniz kişinin karakterini ne kadar iyi tanıyorsunuz?

  Neşeli: Konuşkan cana yakın esprili duygularını öne süren çocuk gibi ruhu olan kin beslemeyen kolayca iletişim kuran eğlence konusunda onun kadar iyi birisi olmayan doğaçlama etkinliklerini seven diye tanımlanabilir.

  Hediye tarzı: Sosyal kişiliğini yansıtacak  kendisi gibi göreceği hediyeler onları çok daha mutlu eder. Bu sebeple kendilerin hoşuna gidecek ve kullanabilecekleri hediye tarzlarını seçmelisiniz. Herkese alınan hediyeler örneğin ayakkabı, aksesuar bir saat kıyafet gibi eşyalar sıradanın da dışına çıkabilir. Hayal gücüne bağlı sıra dışı hediyeler onları daha çok mutlu eder.

  Duygusal-Düşünceli: Bu tip karakterler her insanda mevcuttur. Çok karamsar ve derin düşünceli olurlar. İçe dönüktürler. Daha özellikli yetenekli yaratıcı artist şiirsel dürüst fedakar duyarlıdırlar. İş hayatında ise düzenli temiz organize edebilen plan yapabilen derli topludurlar.Arka planda kalıp dikkat çekmeyi seven kişilerdir.

  Hediye tarzı: Farklı görünmeyi sevdiklerinden sıra dışı hediyeler almamak gerekir.  Erkeğe alıcak ise kaliteli bir takım saat ideal bir hediyedir. Kadınlara ise pırlantalı bir kolye yüzük havalı olmayan ancak ağırlığı olan hediyeleri seçmenizi tavsiye ederiz.

  Güçlü-kararlı: İyimser yapıcıdırlar. Lider olmayı seven kişiliktedirler ve durmadan aktiftirler. Kararlı kendi dediğini yaptıra duygusal olmayan hayal kırıklığına uğraman karaktededirler. Elinden her iş gelir. Hayatında ise pratik çözümler elde edebilirler.Zorlukların üstesinden gelebilirler. Acil durumlarda ise soğuk kanlılığını korurlar.

  Hediye tarzı: Hedef ve ideallerine katkı sağlayan lider kişiliğini gösteren hediyeler seçmek en doğrusu olur. Nadir bulunan antika eşya el emeği göz nuru olan hediyelerden ya da az bulunan elektronik aletlerden alabilirsiniz.

  Barışçıl sevecen: Baskın olmayan kişilik yapıları vardır. Yumuşak rahat sabır ve dengeli davranırlar. Sessiz ama işin ciddiyet anında espri yapabilen karakterdedirler. Duygularını belli etmezler kibar davranırlar hayatla barışma içerisindedir. Yetenekleri vardır ama bunları göstermeyi sevmezler.

  Hediye tarzı: Her türde hediyeyi severler kıymetini bilirler ama duygusal espri anlayışı olduğu için duygularını yansıtacak hediyeler daha anlamlı olacaktır. Örneğin bir tatil onları çok mutlu eder tatilinde hep size hak verir iyi ki almış der onun için çok alam taşır. İnsanlara katkı sağlamayı çok severler. Yıllar geçse bile hediyeyi hatırlayıp size minnet duygularını yeniden iletir.

  Bakalım hediye alacağınız insanın karakterini doğru seçebilecek misiniz ?

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>