• Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Doğal Gıdalar

  Fazla kilolardan kurtulmak istiyor, fakat nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Doğal besinler kullanarak sağlıklı bir şekilde kilo verebileceksiniz. İşte kilo verdiren gıdaların listesi…

  Ülkemizde ve dünya genelinde her yıl bir çok kişi piyasada satılan zayıflama ilaçları kullanarak hayatını kaybetmektedir. Artık insanlar kime güveneceğini bilemez hale gelmiştir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve yaza formda girmek istiyorsanız size önerimiz kadininsitesi.com tavsiyelerine uyun ve doğal besinlerle fazla kilolarınızdan kurtulun.

  Çok rahatlıkla ulaşabileceğiniz veya aslında kullandığınız besinler vücudunuzdaki fazla yağları yakmanıza yardımcı oluyor. Ama siz bunun farkında değilsiniz. Farkındalık yaratarak, kilo vermeye yardımcı olan gıdalara öncelik vermemiz gerekmekte.

  İşte zayıflatan doğal besinler:

  1. Su

  Doğal besin kaynağımız olan ve insan vücudunda önemli bir yüzdeye sahip olan su fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin en doğal besini. Yağ metabolizmasını artırır ve yağ yakımına yardımcı olur. Aynı zamanda vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar. Tokluk hissi yaratacağı için daha az yemek yemeyi sağlar. Sağlıklı bir insanın günde ortalama 2,5-3 Lt arasında su tüketmesi gerekmektedir.

  2. Kırmızı Biber

  Acı kırmızı biber vücut yağı yakımına yardımcı olmaktadır. Vücut ısısını artırır ve bu şekilde terlemeye yol açar. Aynı zamanda metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olarak kilo kaybına yardımcı olur.

  3. Beyaz Çay

  Çay içmeyi seviyorsanız aynı zamanda da fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız beyaz çay tüketmenizde fayda var. Tıpkı yeşil çayda olduğu gibi vücutta yağ üretimini engelliyor ve fazla yağların yakılmasına yardımcı oluyor.

  4.Yeşil Çay

  Soframızda içtiğimiz çay belirli aşamalardan geçerek siyah çay olarak karşımıza çıkar. Oysa yapılan araştırmalar yeşil çayın şişmanlığı önlediğini kanıtlamıştır.

  5. Zerdeçal

  Çin ve Hindistan’ da 2000 yıldır kullanılan ve baharatlar içerisinde en faydalısı olarak bilinen zerdeçal da kilo vermenize yardımcı oluyor.  Hindistan’ da bir kişi ortalama bir çay kaşığı zerdeçal tüketiyor. Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz zerdeçalı denemenizi tavsiye ederiz.

  6. Tarçın

  Tatlı yemeyi seviyor, aynı zamanda da kilolarınızdan şikayet ediyorsanız imdadınıza tarçın yetişiyor. Tarçın insülin hormonunu taklit ederek insülin ihtiyacınızı karşılıyor. Sadece tarçın değil tatlı olsun diyorsanız üzerine tarçın serpiştirmenizi  tavsiye ederiz.

  Sağlıklı bir şekilde doğal gıdalarla kilo vermeniz dileğiyle…

       
    
 • Benzer Yazılar
  Limonlu Sıcak Suyun Faydaları
  Limonlu Sıcak Su İçmenin Faydaları
  Nane Limon Nasıl Yapılır
  Nane Limon Nasıl Yapılır
  Bahar Çiçekleriyle Oda Kokusu
  Bahar Çiçekleriyle Doğal Oda Kokusu Yapımı
  ygs-lys-beslenme-300x234-300x160
  Sınav Öncesi Beslenme Önerileri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>