• Kayısı Mucizesi

  Sevgili hanımlar, vücudumuz için en gerekli olan ve  en faydalı olan besinlerden birisi de kayısıdır. Kayısıyı her gün tüketmek cilde canlılık ve tazelik kazandırır.

  Kayısı Malatya iliyle eşleşmiş en lezzetli meyvelerimiz arasında ön sıralarda yer almaktadır. Kayısı, kuru kayısı ve yaş kayısı olmak üzere iki şekilde de çok rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Bununla birlikte kayısı yağı özellikle saçlara ve cilde çok faydalıdır yani kayısıyı yağ olarak da kullanabilirsiniz. Her derdin devası olan kayısı aynı zamanda sindirimde de çok önemli bir rol oynar. Kayısıyı özellikle her sabah aç karna tüketmeniz düzenli bir sindirim siteminiz olmasında çok fayda sağlar. Dolayısıyla kayısının faydaları nedir diye baktığımızda belki de bildiklerimizin dışında daha birçok faydası vardır. Çünkü bildiklerimiz bile kayısıyı her gün tüketmemiz için en önemli nedenler arasında yer alır.

  Kayısının içeriğinde bol miktarda B vitamini bulunur ve bu B vitamini sayesinde sindirim sisteminiz düzene girer. Özellikle kabızlık problemi olanlar ve sürekli karın şişliğinden şikayet edenler düzenli olarak kayısı yemeği alışkanlık haline getirmeleri onlar için büyük fayda sağlamaktadır. Kabızlık sorunu günümüz beslenme alışkanlığında en büyük sorunlardandır ve neredeyse günlük karşılaştığımız kişilerin çoğunda eğer düzenli bir metabolizması yoksa bunu görmek mümkündür. Kayısı aynı zamanda sabahları aç karna tüketildiğinde metabolizmanın çalışmasında yardımcı olur. Özellikle kayısı ardından su içmek kesinlikle vücut için çok sağlıklıdır. Özellikle çocuğunuzda kayısı yeme alışkanlığını küçük yaşta kazandırmanız onun vücut sağlığı açısından çok faydalı olacaktır.

  Kayısının sadece sindirime iyi gelmesinin dışında özellikle gün içerisinde ki strese, yorgunluğa da iyi gelir. Kayısının bilinen en önemli faydalarından biri de cilde ve saçlara iyi gelmesidir. Dolayısıyla siz kayısıyı maske olarak cilt besleyici bir krem olarak da kullanabilirsiniz. Kayısı yağının faydaları arasında özellikle cilde sürüldüğünde cildi taze tutar ve cilde canlılık kazandırır.Kayısı yağı ile neler yapabiliriz diye hiç düşünmeyin direk olarak cildinize düzenli bir şekilde sürdüğünüzde cildinizdeki olumlu değişikliği göreceksiniz.Kayısıyı doğal halde cildinize kayısı maskesi olarak bile sürebilirsiniz. Taze pürüzsüz bir cildiniz olsun istiyorsanız kayısı tüketmeye ve kayısı maskesi yapmaya devam edebilirsiniz. Kayısının bu özelliğinden dolayı güzellik maskeleri içinde çok önemli bir yeri vardır.

  Ayrıca geceleri uyku problemleri çekenler yatmadan önce düzenli kayısı yiyerek uydu düzenlerini oluşturabilirler, kayısı bu yönüyle iyi uyku uyuyabilmeniz de yardımcı olur.

  Kayısının daha sayılamayan birçok faydası bulunmaktadır sizlerle kayısı ve kayısı yağı ile yapılabilecek maskeleri ilerleyen günlerde paylaşacağız.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Yorgunluğu
  Bahar Yorgunluğuna Karşı Neler Yapmalıyız
  Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır
  Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Mevsim Hastalıkları
  Mevsimsel Hastalıklara Dikkat !!!
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>