• Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi

  Kadınlarımızın eğitimi ve bir meslek edinmesi için geliştirilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında kadınlarımızın bir meslek edinmesi amaçlanmaktadır.

  Kadınlarımız hiç kuşku yok ki ülkemizi ayakta tutan yegane varlıklardır. Bir toplum için kadın her şey demektir. Çünkü kadın bir annedir ve anneler de bir toplumun en sağlam taşlarıdır. Onun içindir ki kadınına değer veren bir toplum daima gelişim göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Türk Kadınına oldukça önem vermiş ve kadınlarımızın çağdaş uygarlık düzeyine ulaşırken bir önder olmasını istemiştir.

  Atatürk’ün manevi evlatlarından bir tanesi olan Sabiha Gökçen Türk kadınına en büyük liderlerden biri olmuş ve istikbalin göklerde olduğunu altın harflerle Türk kadınının gönüllerine kazımıştır. 2001 yılında aramızdan ayrılan Sabiha Gökçen’i saygı ve şükran ile anarken kadınlarımızın mesleki gelişimi için bugünde taşın altına elini koyabilecek önder kadınlar çıkmasını temenni ediyoruz.

  Gönülelçileri adı altında faaliyet gösteren ve kadınların mesleki ve kişisel gelişimine destek olan tüm insanlara kadininsitesi.com  ailesi ve Türk kadını adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Kadınlar için 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ve illerimizin valilerinin eşlerinin de desteği ile 2012 yılında hayata geçen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi‘nin kapsamında Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi de ivme kazanmıştır.

  Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesinin Amacı:

  * Örgün eğitimini tamamlamamış olan kadınların açık öğretim ile örgün eğitimlerini tamamlamaları için Mesleki Açık Öğretim programlarına yönlendirilmesi,

  * Mesleki Açık Öğretim Liselerinden mezun olan kadınların uygun mesleklerde çalışmaları için aracı olunması,

  *İş gücü piyasasının aradığı nitelikte kalifiye eleman eksiğinin tamamlanması ve kadının iş hayatında aktif bir birey olması,

  * Herhangi bir sebeple okuyamamış kadınların ekonomik güçlerini ellerine almalarını hedeflemektedir.

  Unutmamalıyız ki kadınlarımız ne kadar güçlü olursa ülkemiz de o kadar refaha ulaşacaktır. Unutulmaması gereken bir diğer husus da şudur. Güçlü bir erkeğin arkasında da daima güçlü bir kadın vardır. Onun için kız çocuklarımızın eğitimine önem vermeli ve meslek edinmeleri için elimizden geleni yapmalıyız. Hatta kendimizi zorlamalı elimizden gelmeyenleri dahi yapabilecek uğraşlar içerisinde bulunmalıyız.

  Çağdaş ve uygar bir toplum olma yolunda kadınlarımızın gelişimine önem verelim…

   

   

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
  Ergenlik Döneminde Ne Yapmalı
  Ergenlik Dönemi Nedir
  Dikişsiz Plaj Elbisesi Yapılışı
  El İşi Dikişsiz Plaj Elbisesi Yapılışı
  Yaz Tatilinde Çocuklarla Birlikte Neler Yapılabilr
  Yaz Tatili İçin Anne ve Babalara Tavsiyeler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>