• Kadınlar İçin En İyi Meslekler

  Meslek seçimi her kadın için oldukça önemlidir. Peki ya kadınlara en uygun meslekler hangileridir? En popüler kadın mesleklerini sizlere sunuyoruz.

  Geçmişten günümüze kadar gelen ve kadınların en çok mutlu oldukları, kendilerine ve ailelerine daha çok vakit ayırabildikleri meslekler sıra ile;

  1. Öğretmenlik:

  Bir şeyler öğrenmek ve birilerine öğretmek, verimli olmak isteyen hanımların geleneksel mesleklerinden biri olan öğretmenlik, kadınlar için en çok tercih edilen mesleklerin başında gelmektedir. Çocuklar annelerinden ayrıldıklarında onlara kucak açabilecek bir anne şefkatini öğretmenlerinde bulurlar. Öğretmenlik mesleği ortaya gönlünü koyabilme işidir. Çocuklar ile gülüp, çocuklar ile ağlayabilme ve onların küçük dünyalarına girebilme işidir.

  İlköğretim 1. kademe ve 2. kademe öğretmenleri genellikle öğrencilerine çocuk gözüyle bakarlar, bu kademedeki çocuklara anne şefkati ile yaklaşmak gerekir.

  Lise öğrencileri ise artık büyümüşlerdir. Burada da ablalık güdüsünü ön plana çıkarmak onlarla arkadaş olabilmek adına oldukça önemlidir.

  2. Hemşirelik: 

  Hemşire esasen kız kardeş demektir. Sağlık sektöründe iş olanaklarını göz önüne aldığımız taktirde öğretmenlikten bir adım öndedir hemşireler. Okullarını bitirdikten sonra öğretmenler gibi atanma sorunu ile karşılaşmazlar. Devlet hastaneleri veya özel hastanelerde çalışabilme hakkına sahiptirler.

  Öğretmenlikte olduğu gibi hemşirelikte de insan odaklılık vardır. Öğretmenlikte sadece çocukları sevmemiz yeterliydi belki. Ama hemşirelikte tüm insanları sevmemiz gerekir. Hasta olan bir insana surat asamayacağımıza göre güler yüzlü olmak gerekir.

  Hemşirelikte dezavantajımız hastanelerde çalışanların gece ve hafta sonu  nöbetlerinin olmasıdır.

  3. Moda Tasarımcılığı

  Her kadın aslında özünde bir moda tasarımcısıdır. Hele de el becerilerine de sahipse birbirinden güzel el işi örnekleri ve aksesuarları ile şık giyinmeyi bilirler. Bunu meslek olarak yapanlar da moda tasarımcısı olurlar. Modaya gönül veren kadınlar giyim ve kuşamlarına oldukça önem verirler.

  El becerisinden söz etmişken kadınlar için bir diğer gelir kaynakları arasında da el ve örgüler gelmektedir. Bir çok ev hanımı evlerinde en güzel el işlerini yaparak para kazanmaktadır. Şal örneklerinden tutun da atkı ve berelere kadar bir çok tasarım marifetli ellerden geçmekte ve en çarpıcı moda trendleri arasında girmektedir.

  4. Güzellik Uzmanlığı

  Aslında bakımlı her kadın birer güzellik uzmanıdır diyebiliriz. Onun için de kadınlar ile özdeşleşen bir diğer meslek de güzellik uzmanlığıdır.

   

   

   

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Öğretmenler Günü
  Öğretmenler Günü Hediye Tavsiyeleri
  Çocuklar İçin Kodlama Eğitiminin Faydaları
  Çocuklar İçin Kodlama Eğitiminin Faydaları
  1. Sınıflar İçin Ödev Yaptırma Yolları
  1. Sınıf Çocuğuna Ders Çalıştırma Yolları
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>