• İstanbul’da Sevdiklerinizle Birlikte Vakit Geçirebileceğiniz Mekanlar

  Sevdiğiniz insanlarla birlikte en güzel vakitlerinizi geçirebileceğiniz huzur dolu mekânları Kadının Sitesinde sizlerle buluşturuyoruz.

  Bahar mevsiminin en güzel yaşandığı yerlerden biri de İstanbul’dur aslında. İstanbul’un kalabalığından, trafiğinden gürültüsünden bıkanlar bunun tam tersine huzuru yine aynı şehirde yani İstanbul’da fazlasıyla bulabilirler. Bahar mevsiminde İstanbul’da gezilip görülebilecek, mutlu dolu anlar yaşanabilecek birçok yer mevcut. İşte bu yazımızda sizleri biraz daha mutlu etmek, biraz daha havanızı değiştirmek ve bahar ve İstanbul’u bir arada görmeniz için İstanbul’da ki en güzel mekânları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

  Eğer huzur, sakinlik, trafiksiz bir İstanbul istiyorsanız sizleri İstanbul’dan biraz uzağa gitmeye davet ediyorum. Bunlardan ilk akla gelen yer Adalar. Adalardan istediğinizi tercih edebilirsiniz; Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, bunların hepsi birbirinden ayrı güzel ve sakin.

  ADALAR

  Adalarda yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden birisi yürüyüştür. Eminim ki İstanbul’un kalabalığından sonra bu keyifli yürüyüş sizlere çok iyi gelecektir. Bununla birlikte, faytonla gezme, bisiklete binme ve en güzeli adaların kocaman dondurmasından yeme. İnanın bunlar sizi çocuklar gibi mutlu edecektir. İster sevdiğinizle, ister dostunuz, arkadaşınızla, isterseniz de ailenizle en güzel vakit geçirebileceğiniz yerlerden birisidir. Adalara nasıl giderim diyorsanız işte bu da çok kolay, ister Kadıköy’den isterseniz Beşiktaş’tan kolayca İDO’ya atlayıp gidebilirsiniz. Bu arada vapur yolculuğu, sohbet size ve sevdiklerinize çok iyi gelecektir.

  TARABYA

  Eğer deniz ve sakinlik, huzur arayanlardansanız mutlaka Tarabya’ya gitmelisiniz. Tarabya güzel bir deniz manzarasına sahip olmakla birlikte aynı zamanda da yeşil manzarasıyla da sizlerin içini ısıtacaktır. Eğer ki balık sevenlerdenseniz, orada akşam yemeğinizi de balık yemeniz tavsiye edilir. Tarabya’ya nasıl giderim diye soruyorsanız; Beşiktaş veya Zincirlikuyu yönünden gelen dolmuşları kullanabilirsiniz, bununla birlikte metroyu kullanıp Hacıosman durağından geçen Tarabya otobüslerine binebilirsiniz.

  PİERRE LOTİ

  Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ya da birkaç günlüğüne İstanbul’a gelmişseniz, İstanbul’un olmazsa olmaz mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden biridir Eyüp ve Pier Loti. Eyüp’e ilk gittiğinizde oranın manevi kokusu insanı gerçekten çok başka hayatlara götürüyor. Bazen bulunduğumuz hayattan uzak diyarlara gitmek gerek ki yaşamımızın değerini bilelim daha da sımsıkı sarılalım. İşte Eyüp böylesi görülesi bir yerdir. Eyüp’ü gezdikten sonra, bu yorgunluğun üzerine bir kahve iyi gidecektir. İşte arayıp da bulamadığınız kahve Pier Loti’de içilir. Pier Loti’nin manzarası Haliç’in o güzelliğini gözler önüne serer. Kahvenizi yudumlarken bu manzarayı seyretmek sizi dinlendirecektir.

  ÇAMLICA TEPESİ

  Bir Pazar sabahı uyanın ve kahvaltınızı muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde yapın. İşte bu güzel manzarayı görebileceğiniz en güzel yerlerden biridir Çamlıca Tepesi. Sevdiklerinizle birlikte burada eminim çok güzel vakitler geçirebilirsiniz. Hem mavinin hem de yeşilin buluştuğu en önemli, en güzel yerlerden birisidir, Çamlıca Tepesi. Bu tepe de gezerken haftanın bütün yorgunluğunu üzerinizden atmış olacaksınız.

  EMİRGAN KORUSU

  Özellikle lale deyince akla gelen en güzel yerlerden birisidir, Emirgan Korusu. Çünkü burada özellikle Nisan ayında rengarenk ve bütün güzellikleriyle çeşit çeşit bütün laleleri görebilmeniz mümkündür. Derin nefes almak, temiz havayı içinize çekmek istiyorsanız ve gözlerinizde biraz rengarenk çiçekler görmek istiyorsa Emirgan Korusunu bir ziyaret edin derim. Burada ayrıca sevdiklerinizle birlikte güzel bir piknik yapmanız da mümkündür. Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenlerin gidip görmesi gereken yerlerden birisidir.

  GÜLHANE PARKI

  İstanbul’dan çok uzaklaşmak istemiyorsunuz fakat aynı zamanda da dinlenmek istiyorsanız, yürüyüşünüzde yapabileceğiniz yerlerden biridir Gülhane Parkı. Yürüyüşünüz bittikten sonra parkın denize bakan yönünde bir semaver çayını da keyifle yudumlayabilirsiniz.

  Bununla birlikte İstanbul’da gezilmesi keşfedilmesi gerekn daha birçok yerler var. Unutmayın kendinize bolca zaman ayrırın ve alışveriş merkezleri dışında da İstanbul’u keşfetmeye bakın size yakın, kendinizi rahat ve huzurlu hissedebileceğiniz yerler mutlaka vardır. Böyle yerlere insanın bazen çok ihtiyacı olabiliyor.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>