• İlaç Kullanmadan Baş Ağrısı Nasıl Geçer

  Günlük hayatta stres, uykusuzluk, yorgunluk ve daha bir çok nedenle baş ağrısı çekeriz. Peki ya başımız ağrıdığında ne yapmalıyız? Hemen bir ağrı kesici ile mi baş ağrısından kurtuluruz?

  Baş ağrısı günlük rutin bir hastalık haline gelmiş olabilir. Bir çok nedene bağlı olarak çok rahatlıkla ortaya çıkabilen baş ağrısı ile mücadele etmenin yollarını bilmemiz gerekir. Çoğu insan başı ağrıdığında hemen bir ağrı kesici ilaç almayı ister. Zamanla da aldığı ağrı kesicinin dozunu artırarak baş ağrısından kurtulmaya çalışır. Oysa ki başvurulması gereken en son yöntem ilaç tedavisi olmalıdır. Çoğu baş ağrısından basit yöntemlerle kurtulmanız mümkün.

  Peki ya nasıl kurtuluruz ilaç kullanmadan baş ağrısından?

  Strese bağlı bir ortamda çalışıyorsanız başınız ağrıdığında hemen o ortamı terk ederek kendinizi karanlık ve sessiz bir odaya atabilirsiniz. Karanlık bir odada gözlerinizi de kapatarak bir müddet hiç bir şey düşünmeden istirahat edin. Şayet yatma şansınız varsa uzanarak baş ağrısı nöbetinizin geçmesini bekleyin.

  Bazen iş ortamının havasız olması nedeniyle de şiddetli baş ağrısı nöbetleri geçirebilirsiniz. Böyle bir durumda hemen camı açarak içeriye temiz hava girmesini sağlayın. Yine şayet imkanınız varsa açık havada biraz yürüyüş yapın.

  Benim dışarıya çıkacak vaktim olmuyor diyenlerdenseniz şakaklarınızdan başlayarak alnınıza masaj yapın. Beş dakika boyunca bu masajı tekrarlayın ve masajın ardından beş dakika gözlerinizi kapatarak derin derin nefes alıp vermeyi deneyin.

  Baş ağrısına evde iken yakalananlar sıcak bir duş alarak vücudunun gevşemesi ile birlikte baş ağrılarından kurtulabilir.

  Baş ağrısı çekiyorsanız güzel bir beslenme ile de baş ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün. Ayrıca kahve içmeyi sevenler için de acı kahveye bir kaç damla limon suyu ekleyerek içerseniz bu da baş ağrısına iyi gelen yöntemlerden bir tanesi. Yok ama ben kahve sevmem diyenler için de muz ve makarnayı önerebiliriz. Yapılan araştırmalar sonucu makarnanın da baş ağrısına iyi geldiği kanıtlandı.

  Tüm bu yöntemlerden sonra şiddetli ağrılarınız devam ediyorsa daha fazla beklemeden bir uzman doktora gitmenizde fayda var. Sakın olaki bilip bilmediğiniz ağrı kesiciler ile günü kurtarmaya çalışmayın. İleride telafisi olmayan sonuçlara sebebiyet verebilirler.

  Sağlıklı günler….

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Çiçekleriyle Oda Kokusu
  Bahar Çiçekleriyle Doğal Oda Kokusu Yapımı
  ygs-lys-beslenme-300x234-300x160
  Sınav Öncesi Beslenme Önerileri
  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir
  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>