• İbrahim Saraçoğlu Doğal Cilt Maskesi Tarifi

  Sevgili hanımlar hepimiz cildimizin bakımına çok önem veririz ve onu korumak için birçok maske tarifleri deneriz. Sizlere İbrahim Saraçoğlu’nun doğal cilt maskesini paylaşıyoruz.

  Bilindiği üzere kayısının vücudumuza birçok faydası vardır. Sizlerle bunu sitemizde Kayısı Mucizesi başlığı altında detayları ile paylaşmıştık. Kayısının bilinen en önemli faydalarından biri de cildi taze tutması ve cilde canlılık vermesidir. Tıp alanında özellikle bitkiler konusunda uzmanlaşmış İbrahim Saraçoğlu, özellikle bitkilerin vücudumuza faydaları hakkında, cilt maskeleri hakkında birçok önemli ipuçları vermiştir bize. Bunlardan en önemlisi Kayısı Elma Doğal Cilt Maskesi ve Yapılışı sizlerle paylaşıyoruz.

  Kayısı-Elma Maskesi

  Malzemeler

  Kırmızı elma (bir adet, sert, orta boy ve ekşi olmayan)

  Kayısı (dört adet sert kayısı)

  Yapılışı

  Öncelikle orta boy sert elmaların kabukları güzelce ince bir şekilde soyulur. Çünkü, elmanın maske içinde kullanacağımız kısımları bu soyduğumuz ince kabuk kısımları olacaktır. Bir diğeri, elimizde bulunan dört adet sert kayısılarımız da her birinin yaklaşık oalrak kalınlıkları bir buçuk (1.5 cm) olacak şekilde soyulur. İçinde kabukları da olmak zorunda kabuklarını atmayın sakın. Özellikle maskede kayısının çekirdeği etrafında bulunan plazenta kısmı kullanılmamalıdır. Bize yarayacak olan sert kısmıdır. Önceden soyduğumuz elmaların ince kabukları ile dört kayısımızın bir buçuk santim soyulmuş kabukları bir kaba konur. Bu karışımın içine çok az su ilave ederek kısık ateşte ve özellikle ağzı kapalı olacak şekilde kaynatılarak lapa haline gelmesi sağlanır. Bu lapa haline getirme esnasında elinize aldığınız bir çatal yardımı ile bu karışımınızı iyice ezebilirsiniz. Özellikle bu karışımımız çok sıvı olmamalıdır. Bunun da ancak çok az su koyarak yapabilirsiniz.Beş dakika boyunca kaynatmaya devam edin ve aynı zamanda bu karışımı iyice ezmeye devam edin. Beş dakikadan sonra ne çok soğuk ne de çok sıcak olacak şekilde ılımaya bırakın. Karışım ılıklaşınca iki parmağınız yardımı ile alnınıza, burnunuza ve yüzünüze yedirerek bastırmadan sürün.Bu maske yüzünüzde yaklaşık 20 ile 30 dakika arasında bekleyebilir. Bundan sonra yüzünüzü sadece su ile yıkadıktan sonra temiz bir havlu ile kurulayınız. Bu maskeyi ayda en fazla üç defa olacak şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz fakat üç defayı geçmesin.

  Sevgili hanımlar İbrahim Saraçoğlu Cilt Bakım Kürleri ile cildinize tazelik katabilirsiniz. Doğal cilt maskeleri cildinize zarar vermez tam tersine kimyasal olan maskelerin verdikleri zararları giderirler. İbrahim Saraçoğlu dışında Ahmet Maranki doğalt cilt bakımlarını da uygulayabilirsiniz. Sizlerle onları da paylaşmaya devam edeceğiz. Cilt lekeleri nasıl giderir sorusunu kayısı ile gidermek mümkündür diye yanıtlayabilirsiniz. Çünkü kayısı gerçekten cildin her gün yenilenmesine yardımcı olur.

  En Güzel Doğal Cilt Maskesi tariflerini kadının sitesinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Burada paylaşacağımız maskeler evde cilt bakımı ya da evde yapabileceğiniz cilt bakım maskeleri olacaktır. Bu maskeleri evlerinizde rahatlıkla yapabileceksiniz.

   

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır
  Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Soğan suyu ile maske yapma
  Soğan Suyuyla Saç Uzatma
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>