• İbrahim Saraçoğlu Cilt Güzelleştirici Maske Tarifi

  İbrahim Saraçoğlu’ndan  cildi yenileyen, cilde tazeliğini yeniden kazandıran elma-kayısı ve aynısefa bitkisi karışı ile hazırlanan cilt maskesini sizlerle buluşturuyoruz.

  Sevgili hanımlar cildinize tazeliğini yeniden vermek ve sıkılaşmasını sağlamak için en doğal cilt maskesi tarifini ve yapımını sizlerle buluşturuyoruz. Yüzünüze maske yaparken mutlaka bitkilerin içeriğinin ne olduğuna ve yüzünüzün neye ihtiyacı olduğuna bakmanız gerekmektedir. İbrahim Saraçoğlu bu konuda gerçekten kendini fazlasıyla geliştirmiş önemli doktorlarımız arasında yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu cilt güzelleştirici maske tarifi ile sizleri buluşturuyoruz.

  Malzemeler

  1(bir) adet sert kırmızı elma (özellikle tatlı olmasına dikkat edin)

  4(dört) adet sert kayısı

  Aynısefa bitkisi (bir yemek kaşığı ya da iki tatlı kaşığı koyabilirsiniz)

  Bir kahve fincanı klorsuz su

  Maskenin Yapılışı

  Öncelikle sert kayısılarımızı alıyoruz ve kabuklarını derin bir şekilde soyuyoruz ve bir kabın içine boşaltıyoruz. Bununla birlikte yine aynı şekilde sert ve tatlı elmalarımızı alıp bu sefer tam tersine elma kabuklarını ince bir şekilde doğrayıp kayısılarımızın yanına koyuyoruz. Daha sonra elma ve kayısı karışımımızın içine aynısefa bitkimizden iki tatlı kaşığı alıp bu karışıma ilave ediyoruz. En sonunda bütün bu karışımın içine bir kahve fincanı klorsuz suyumuzu karışımın içine ilave edip kaynamaya bırakıyoruz. Karışımımız kaynamaya devam ederken bir kaşık yardımı ile malzemlerimizi eziyoruz. İyice kaynamaya başladıktan ve kıvamını aldıktan beş dakika sonra ocaktan alıyoruz. Karışımı bir blender yardımı ile iyice püre haline getiriyoruz ve ılık bir hale gelene kadar bekliyoruz. Maskemiz ılıklaştıktan sonra yüzümüze iyice sürüp bir saat kadar yüzümüzde bekletiyoruz ve ılık bir suyla bir saat sonra yüzümüzden maskeyi çıkarıyoruz.

  En doğal cilt maskesi olan bu maskenin sonunda gerçekten cildinizin tazeliğini ve pürüzsüzlüğünü göreceksiniz. Bununla birlikte elmanın faydaları olan yani içindeki e vitamini sayesinde cildinizi beslediğini göreceksiniz. Kayısının faydalarından bir önceki yazımızda bahsetmiştik. Buradan Kayısı Mucizesi bakabilirsiniz. Bununla birlikte diğer yazılarımızda en güzel cilt maskesi kürlerini de sizlerle buluşturacağız. İbrahim Saraçoğlu cilt maskesi tariflerini de sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

  Sevgili bayanlar bitkisel cilt maskesi tarifleri ile cildinizi hem korumuş olursunuz hem de cildinize tazeliğini yeniden kazandırmış olursunuz. Doğal cilt bakımları cildiniz için her zaman faydalı olacaktır. Onları korumayı ihmal etmeyin.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır
  Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Soğan suyu ile maske yapma
  Soğan Suyuyla Saç Uzatma
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>