• Hoşlanma, Sevgi ve Aşk Arasındaki Fark Nedir?

  Aslında birbirine oldukça çok karıştırılan ve hemen hemen herkes tarafından farklı yorumlar getirilen aşk, sevgi ve hoşlanma arasındaki fark nedir?

  Hoşlanma ile başlayalım ilk önce. Hoşlanma genelde yüzeysel bir duygudur. Dış görünüş esaslıdır daha çok. Yakışıklı veya güzel görünüme sahip olunan insanlara karşı veya sempatik diyelim kısaca biz onlara duyguları da biraz dahil ederek. Bu tarz karşı cinse karşı oluşan duyguların geneline hoşlanma diyebiliriz kısaca. Giyim sitilinden, konuşma tarzına yüzeysel olarak gördüğümüz derinlemesine inmediğimiz bir duygudur hoşlanma.

  Sevgi ise hoşlanılanı içselleştirme sürecidir aslında. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Hoşlandığımız kişiye karşı oluşacak bir duygudur. Hoşlanmanın bir tık ötesinde sevmeye de başlarız. İşte o zaman sevgi girer devreye. Sadece yüzeysel bir duygu değildir sevgi içselleştirilmiş bir duygudur. Onun için hoşlanma kadar basite alınmaması gerekir. Dış görünüşü tavır ve davranışları ile bir çok kişiden hoşlanabiliriz belki ama. Bunlardan sadece içselleştirdiklerimize karşı bir sevgi besleriz.

  Aşk ise bu duygular arasında en büyüğü en yücesidir. Şarkılar, şiir yazdıracak bir duygudur. Aşık olduğunuz vakit hep olumlu yönlerine odaklanırsınız karşınızdakinin. Olumsuz yönlerini görmezsiniz. Sizi içine sürükler bu duygu. Dediğimiz gibi herkesin bir aşk tarifi vardır. Kimine göre de kavuşamazsan aşk olur. Hatta aşk üzerine şarkılar, şiirler yazanlar çoğunlukla hasretlik çekenler olmuştur.

  Kimisine göre ise aşk gelip geçiçi bir duygudur. Baki olan ise sevgidir.

  Bu konuda sizlerin de düşüncelerini merak ediyoruz.

  Altta yorumlar kısmına sizde kendi tarifinizi yaparsanız seviniriz.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Evlilik Teklifi Resmi
  Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır
  gift boxes over white background 3d illustration
  Sevgilime Sevgililer Gününde Ne Alsam
  Aşk ve sevgi resimleri
  14 Şubat Sevgililer Günü Mesajları ve Resimleri
  Sevgililer gününe özel pastalar
  Sevgililer Günü Yaş Pasta Çeşitleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>