• Göbek Eriten Egzersiz Hareketleri

  Sevgili hanımlar bölgesel kilolardan kurtulmak istiyor. Özellikle de göbeğinizi eritmek istiyorsanız egzersiz hareketleri ile kısa bir sürede fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

  Göbek eriten egzersiz hareketlerini sırası ile tarife uygun bir şekilde uygulamanız gerekiyor.

  1. Sağ ayağınızı dümdüz uzatır ve sol dizinizi kırıp ayağınız yere basar şekilde sırt üstü uzanın. Sol kolunuzu da uzatarak resimdeki gibi sağ elinizle dirsek hizanızdan tutun. Karın kaslarınızı sıkarak yavaşça resimdeki gibi doğrulun ve başlangıç pozisyonuna dönün. 12 tekrardan sonra diğer tarafta aynı hareketi tekrarlayın.

  2. Sağ tarafınız yere bakacak şekilde resimdeki gibi sağ elinizi yere koyun ve sol ayağınızı denge kurabilmeniz için sağ ayağın önüne alın. Sol kolunuzu başınızın üstüne doğru esnettikten sonra, resimdeki gibi karnınızın altına doğru yüzünüz tam olarak yere bakana kadar çevirin ve başlangıç pozisyonuna dönün. 12 tekrardan sonra sol taraf için aynı hareketi yapın.

  3.  Ayaklarınız kalça hizasında açılmış şekilde durun ve ellerinizi avuç içleriniz birbirine değecek şekilde başınızın üstünde dirseklerinizi kırarak birleştirin. Sağ tarafa doğru eğilirken sol kalçanızı kaslarınızdaki gerginliği hissedene kadar dışa doğru itin ve başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi 12 tekrardan sonra sol tarafa eğilerek yapın.

  4. Bacaklarınız esnek ve düz olacak şekilde pilates topuna resimdeki gibi dengenizi sağlayarak dayanın. Karın kaslarınızı sıkarak sol dizinizi yere doğru kırın ve sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı işlemi diğer bacağınıza da uygulayın. Bu hareketi 12 kez tekrarlayın.

  5. Bacaklarınız düz bir şekilde sırt üstü uzanın, sağ bacağınızı kaldırın ve elleriniz kalçalarınızın yanında olsun. Yavaşça oturur pozisyona gelin, karın kaslarınızı sıkın ve ellerinizle bacağınızı olabildiğince yukarıdan tutmaya çalışın. Başlangıç pozisyonuna dönün, 12 tekrar yapın ve bacak değiştirerek tekrar edin.

  6. Ayaklarınız kalça hizasında açılmış şekilde durun, elleriniz resimdeki gibi kafanızın arkasında olsun. Sağ dizinizi sol dirseğinize doğru çektiğiniz anda karın kaslarınızı da sıkın. Başlangıç pozisyonuna dönün, diğer bacak için de aynısını yapın ve 12 tekrar ile bu hareketi bitirin.

  7. Bacaklarınız resimdeki gibi olacak şekilde sırt üstü uzanın ve kollarınız yan tarafta yerden birkaç santim havada olsun. Karın kaslarınızı sıkın, kollarınızı resimdeki gibi öne doğru alarak oturur pozisyona gelin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve 12 kere tekrar edin.

  8. Önce ellerinizi yere koyun ve bacaklarınızı topun üstüne koyarak yüz üstü bakacak şekilde durun. Topu döndürerek kalçanızı resimdeki gibi çevirin ve karın kaslarınızı dizlerinizi içe doğru çekerek sıkın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve bir kere de diğer tarafa doğru dönerek 12 tekrar yapın.

  9. Ayaklarınızı kalça hizasında açarak ayakta durun ve pilates topunu sağ tarafınızda olmak üzere tutarak hafif öne doğru eğik durun. Karın kaslarınızı sıkarken, kollarınız gergin bir biçimde topu sağ aşağı taraftan resimdeki gibi sol yukarı doğru kaldırın. 12 tekrardan sonra hareketi diğer yönde tekrarlayıp egzersizi bitirin.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Yorgunluğu
  Bahar Yorgunluğuna Karşı Neler Yapmalıyız
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Mevsim Hastalıkları
  Mevsimsel Hastalıklara Dikkat !!!
  Diyet
  Sağlıklı Zayıflama Diyeti
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>