• Evlilikte Mutlu Olmanın Yolları

  Her insan mutlu olmak ister, evlilikte de mutlu olmak her çiftin ilk öncelikleri arasındadır. Peki ya mutlu bir birliktelik için ne yapmak gerekir?

  Mutlu bir evlilik yapabilmek için öncelikle birbirini iyi tanımak gerekiyor. Peki ya birbirinizi nasıl tanırsınız. İşte bu sorunun cevabı ise şöyle. Birlikte vakit geçirmek yerine birlikte birşeyleri yapmayı deneyin. Evet belki de birlikte vakit geçirirken çok zevk alabilirsiniz, ama asıl yapmanız gereken birşeyleri birlikte yapabilmenizdir. Mesela örnek verecek olursak basit bir yemeği bile birlikte yapabilmeniz bunun için verilecek en güzel örneklerden bir tanesidir. Önemli olan birlikte olmak değil birşeyleri paylaşabilmektir. Onun için evliliğe hazırlık döneminde olabildiğince fazla şeyleri paylaşın birbirinizle ve ortak kararlar vermeye çalışın.

  Mutlu bir evlilik için birbirinize zaman da ayırmanız gerekir. Birbirinizi dinlemeyi bilmelisiniz. Gözler ilişkilerde çok önemlidir. Onun için de birbirinizi dinlerken gözlerinizin içine bakmalısınız.

  Yine mutlu bir evlilikte boşanmayı engelleyen ve önüne bir set koyan en önemli davranış empatidir. Onun için birbirinize empati yapın. Onun yerinde ben olsam ne yapardım acaba sorusunu kendinize sorun ve eşinizin duygularını anlamaya çalışın.

  Mutlu bir evlilik için kendinize hedefler koymaktan vazgeçin. Hedeflere ulaşamadığınız taktirde umutsuzluk yaşayacak bu da bazı sorunları beraberinde getirecektir. Örneğin evlendikten sonra ev almak konusunda acele etmeyin. Özellikle ilk beş yıl fazla borcun altına girmemeye gayret edin. Evliliğinizi kurtaracak olan yaptığınız yatırımlar ilk beş yılda atılır. Yapacağınız yatırım bir ev veya araba olmamalı. Birbirinizle hoş vakit geçirebileceğiniz anlarınız olmalı. Demiyorum ki hiç yatırım yapmayın har vurup harman savurun. Tabi ki yatırım da yapmalısınız ilerleyen yaşamınız için. Ama borca girmek hiç de mantıklı bir davranış değildir.

  Mutlu bir evlilik için alttan almayı bilin. Her insan her an mutlu olamaz bunun farkında olun. Bazı günler melek gibi olan bir insan karşınıza bir barut gibi çıkabilir. İşte bu durumda susmasını bilin. Her eleştiriye kulak asmayın ve olayları olduğundan fazla boyutlandırmayın.

  İş hayatında yaşadığınız sıkıntıları ailenize yansıtmayın. Evin kapısından içeri girerken iş yerindeki sıkıntılarınızı kapıda terk edin. Ev ile işi birbirinden ayıran insanların her zaman mutlu olacağının bilincinde olun.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Sağlıklı İletişimde Kullanılacak Yöntemler
  Aile İçinde Sorunları Çözmek İçin Kullanılan Yöntemler
  Evlilikte Cicim Ayları Ne Kadar Sürer
  Cicim Ayları Hiç Bitmesin
  Erkeklerin sevmediği kadın hareketleri
  Erkeklerin Sevmediği Kadın Hareketleri
  Sevgililer gününe özel pastalar
  Sevgililer Günü Yaş Pasta Çeşitleri
 • 1 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. birde kumanda faktoru var :)

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>