• Ergenlik Döneminde Sosyal Medya Kullanımı

  Ergenlik döneminde çocuğunuz elinden telefonu düşürmüyor ve internet başında sosyal medyada uzunca vakit mi geçiriyor?

  Gençlerin elinden düşürmediği telefonlarının ilk yerini kaplamış olan sosyal medya, hayatımızı kolaylaştırmakta bize yardımcı oluyor.

  Aslında teknolojinin bize bir zararı dokunmuyor tabi doğru bir şekilde kullanıldığında. Bir kişinin hayallerini gerçekleştirmesi amacıyla veya sosyal hayatını geliştirmek için sosyal medyayı kullanmasında bir sakınca görülmemektedir.

  Sosyal medyada gençlerin ne yaptığını hiç düşündünüz mü? Yeni olayların haberini alabilmek, arkadaşları ile kelime sayısını çoğaltabilme , yaşantısı hakkında bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilme gibi sosyal medyanın da birçok yararı vardır.

  Bunun dışında tabiî ki de sosyal medya ile kendini ifade edebilmede çok önemlidir. Orada istediği kişi ile sıkılmadan, kızarmadan, utanmadan konuşabilme de var. Ayrıca son günlerde birçok genç sosyal medya aracılığı ile istedikleri kşiyi takip etme yeteneğine sahiptir. O kişinin fanı olup onun ne yaptıklarını nelerden hoşlandığını öğrenip ona göre hareket ediyor ve bunun sayesinde daha fazla arkadaş edinip sosyal hayatında onunda bir yeri olduğunu yalnız olmadığını hisseder.

  Sosyal Medyanın Gençlere Olumlu Etkileri

  Sosyal medya genlerin yanında her zaman olan bir arkadaş yoldaş gibidir. Onunla eğlenir onunla üzülür ve onunla bilgi sahibi olur. Bilgi edinmenin yanı sıra internette popüler olan ünlülerin takibini de almak onların hoşuna gider bir ünlünün takibini almak kolay bir iş değildir.

  Sosyal Medyanın Gençlere Olumsuz Etkileri 

  Sosyal medyanın yararı olduğu kadar zararı da vardır. Sosyal medya gençlerin oluşumunda da bir parmağı vardır. İnsanı tembelleştirir yapmak istediği şeyi yapmamasını sağlar her zaman yanında telefon ile uğraşıp ailesini telaşlandırır. Sabırsız olmasını ve üretmek-tüketmek ilişkisi bozar.

  Örneğin ‘ Arkadaşımda o kazağı gördüm herkes aldı bir ben alamadım o kazağı almam gerekiyor hemen sipariş vermeliyim’ gibi cümlelerle karşılaşırsanız çocuğunuzun beynini meşgul etmesine izin vermeden o kazağı alın. Kızınızı hiçbir şekilde üzmeyiniz.

  Kızınız ve oğlunuz sizinle bir şey paylaşmıyor mu? İşte size çözüm yolu kızınız veya oğlunuz depresyonlara girdiğinde sizinle bir sırrını paylaşmak istemediği doğrudur ona karşı saygı duymalıyız ve bilmeliyiz ki o bizim yanımıza gelip bu durumu anlatacaktır. Bu bir aşk olabilir okulda ki bir olay olabilir fark etmez. Siz zaman geçirmeye bakınız.

  Kızınızı veya oğlunuzu küçümseyici sözlerde bulunmayınız. Onun her zaman yanında olup arkasını kollamanız gerekir. Onu sizden uzaklaştırmaya değil yakın olmaya çalıştırınız. Huzurlu ilişkiler kurup onu rahatlatınız ki kızının bunalıma girmesin.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Tekerlekli Bebek Beşikleri
  Bebek Yatak ve Beşik Modelleri
  Çocuğunuza Kulak Verin
  Anne Ve Babalara Tavsiye Kitaplar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>