• Enerjinizi Tüketen 6 Kusurlu Hareket

  Gün boyu yoğun iş yükü altında eziliyor ve bitkin mi düşüyorsunuz? Peki nasıl ve ne şekilde enerji düşüklüğü yaşarız?

  Enerji düşüklüğü ile başa çıkmanın belli başlı yolları vardır. Enerji düşüklüğüne sebep olan etkenleri bilir ve ona göre önlemimizi alırsak enerjimizi kontrol altına alabiliriz.

  Yorgunluk ve enerji düşüklüğüne sebep olan etkenler nelerdir?

  1. Uykusuzluk: Yoğun geçen bir günün ardından derin bir uyku ile dinlendikten sonra yarın için daha zinde bir şekilde güne uyanabiliriz. Gün boyunca enerjimiz tükenir ve gece de enerji depolamamız gerekir. Bunun için de yapabileceğimiz en güzel şey derin bir uyku çekmektir. Yerine göre en az 6 saat en fazla da 9 saatlik bir uyku yeterli gelmektedir. Fazlası da azı da zarar olduğunu unutmamakta fayda var.

  2. Ergonomik olmayan çalışma ortamı: Bir ofiste masa başı işte çalışabilirsiniz. Üstelik koltukta saatlerce oturabilir ve kendinizi belki de hiç bir iş yapmıyormuş gibi algılayabilirsiniz. Oysa ki hareketsiz bir şekilde çalışmak oldukça yorucudur. Hele ki çalışma ortamınız yeterince ergonomik değilse hiç bir iş yapmasanız bile oturduğunuz yerden bile enerjinizi tüketebilirsiniz.

  3. Ev işleri: Özellikle de ev hanımları her gün evde kendilerine mutlaka bir iş çıkarır. Bazen de altından kalkamayacakları yükün altına girerler. Taşınması zor olan dolap ve koltuk altlarının temizliği için eşyaların tek başına yer değiştirilmesi oldukça can sıkıcı bir olaydır.

  4. Yeteri kadar su tüketmemek:  Suyun insanlar için ne denli önemli bir yere sahip olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Yetişkin bir insan günlük ortalama 2 litre su içmelidir. Su kan dolaşımını hızlandıracak ve bizlerin daha da zinde olmasını sağlayacaktır.

  5. Arkadaşlarınızın olumsuz tutum ve davranışları: Etrafınızda mutlaka olumsuz düşünen ve çevresine negatif enerji dağıtan insanlar olacaktır. Siz her ne  kadar onlara katılmasanız da yaymış olduğu negatif enerji yüzünden sizler de etkileneceksiniz. Aslında negatif enerji dağıtan insanlar sizin enerjinizi emen bir vampir gibidir. Uzak durmakta fayda var.

  6. Spor ve egzersiz yapmamak: Spor yapmak için illa da bir spor merkezine gitmenize gerek yoktur. Devamlılık arz eden en küçük spor hareketleri egzersizler ile de enerji depolayabilir ve daha zinde olabilirsiniz.

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Limonlu Sıcak Suyun Faydaları
  Limonlu Sıcak Su İçmenin Faydaları
  Nane Limon Nasıl Yapılır
  Nane Limon Nasıl Yapılır
  Bahar Çiçekleriyle Oda Kokusu
  Bahar Çiçekleriyle Doğal Oda Kokusu Yapımı
  ygs-lys-beslenme-300x234-300x160
  Sınav Öncesi Beslenme Önerileri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>