• En Güzel Tığ Oya Modelleri

  Sevgili hanımlar, başaörtülerinizi, yazmalarınızı en güzel şekilde tığ işlemeleri islemek süslemek istemez misiniz, işte sizleri en güzel tığ oya motifleri ile bir araya getiriyoruz.

  Türk kültüründe tığ oyaların özellikle yazmaların kenarına işlenen oya motiflerinin yeri çok büyüktür. Özellikle Anadolu’da ki kadınlarımızın birçoğu yemenilerinin kenarını en güzel oya motifleri ile süsler. Dolayısı ile yemeni kenarı oya modelleri kadınlarımız arasında geçmişten beri yaygınlık göstermektedir. Özellikle günümüzdeki teknoloji ve teknolojinin birçok yere kadar uzanmasıyla birlikte ortaya birçok çeşitli oya modelleri çıkmıştır. Kadınlar en güzel oya modellerini gerek çeyizlerde, gerek hediye götürülmesi gereken yerde rahatça kullanabilir ve sevdiklerine hediye edebilmektedirler.

  Oya motifleri arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden olan iğne oyası modelleri çok revaçtadır. İğne oyası hem daha kullanışlı hem de çok zahmetli bir iştir. İğne oyası ve yapılışı diğer oya motiflerine göre daha çok zaman alabilir ve emek isteyebilir. Yazma kenarı oya motiflerini dilerseniz yazmanızın kenarına dilerseniz şalınızın kenarına rahatlıkla işleyebilirsiniz. Yazmanızda ki rengarenk oya modelleri ile birçok kadının dikkatini çekeceksiniz ve sizlerden o oya modelinin örneğini isteyeceklerdir.

  Bütün bunlarla birlikte özellikle evlenecek kızlar için 2014 en güzel oya örneği modelleri çok önem arz etmektedir. Çünkü sizlerde biliyorsunuz ki çeyiz için en yeni en güzel modeller tercih edilmektedir. Özellikle bir kızın çeyizine baktığınızda karşınıza çiçekli oya modelleri, dantel oya modelleri, en güzel iğne oyaları, işlemeli dantel örnekleri gözlere çarpar ve sizlerde bunlardan çok etkilenirsiniz. Çünkü bütün bunların yapımında harcanan büyük bir emek söz konusudur. O emekte insanın zamanı, heyecanı, sevinci, üzüntüsü vardır.

  Kadının sitesi olarak sizlerde yapmak istediğiniz bir modeli kafanızda tasarlayamıyorsanız ve nasıl yapacağınızı gözünüzle görmek istiyorsanız, bizler sizler için en güzel tığ oya modelleri ve en güzel yazma kenarı oya modellerini sizlerle buluşturuyoruz. Bu modellerle birlikte sizlerde yazmanıza hangi model gider, renk uyumu nasıl olur hangi yemeniye nasıl bir oya gider bunu rahatlıkla görmüş olacaksınız. Bu en güzel oya örnekleri ile birlikte yazmalarınızı en güzel şekilde motiflendirmiş olacaksınız. Yazma kenarı oya motifleri ve yapımı iğne oyasına göre daha kolay olacak ve onu rahatça hemen kullanabileceksinizdir.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Örgü Çeket Modelleri
  Yeni Sezon Bayan Hırka Modelleri
  2013 Yemeni Kenarları
  Tülbent Oyası Örnekleri
  Örgü Masa Örtüsü Süs Modelleri
  El İşi Masa Örtüsü Modelleri
  El İşi Çanta Modeli
  Yazlık El İşi Çanta Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>