• En Güzel Anneler Günü Kartpostalları

  Anneler… Ne denilebilir ki onu anlatabilmek için… Kelimelerin kifayesiz kaldığı yerdir anneler… Anneler gününde annenize verebileceğiniz en güzel kartpostallar…

  Anneler günü geldi çattı. Her çocuk annesine koşmaya, kokusunu burnunda hissetmeye başladı şimdiden. Öyle coşkuyla kutlanması gereken bir gün ki bana göre anneler günü… Annenize dünyanın en güzel armağanını verin bu günde.  Verebileceğiniz en güzel armağan da hiç kuşkusuz ona olan sevgi ve saygınızdır.

  Anneler yumuşak yüzüdür ailenin… Babaya karşı söylenemeyecek her şey ona fısıldanır önce. O ise korur ve kollar evladını.  Hep evladı için çalışır çabalar didinir. İşte bu yüzden ayaklarının altındadır cennet annelerin. Anneler gününde değil her gün annenizin değerini bilin. Şayet elinizden uçup da giderse anneniz size ardından koskoca bir boşluk ve yapayalnızlık kalacaktır.

  Evin direği babadır derler ya hani… Anne olmadan kurulamaz o direk. Kurulsa da ayakta kalamaz hiçbir zaman. Elleri öpülesi anaların emeği ile oluşturulur ailenin temeli işte bu yüzden.

  Anneniz uzağınızda ise aramayı ihmal etmeyin sakın… Çünkü o sizden bugün telefon bekleyecek. Yakınınızda ise yanına gitmeden elini öpüp de hayır duasını almadan etmeyin sakın ha.

  Bugün en acı gününü yaşayan bir annesiz iseniz. İşiniz çok zor benim gibi… Ama unutmayın annenizi… Arkasından bir dua okuyun… Gidebiliyorsanız kabirini ziyaret edin… O sizi görecek yanına geldiğinizi fark edecektir.

  En zor günlerde yanımızda olan anneleri sadece bir gün değil her gün anmalı ve değerini bilmeliyiz elimizden uçup gitmeden…

  Anneler gününde anneleri Bir Necip Fazıl şiiri ile analım istedim…

   

  Anneciğim

   

  Ak saçlı başını alıp eline,
  Kara hülyalara dal anneciğim!
  O titrek kalbini bahtın yeline,
  Bir ince tüy gibi sal anneciğim!

  Sanma bir gün geçer bu karanlıklar,
  Gecenin ardında yine gece var;
  Çocuklar hıçkırır, anneler ağlar,
  Yaşlı gözlerinle kal anneciğim!

  Gözlerinde aksi bir derin hiçin,
  Kanadın yayılmış, çırpınmak için;
  Bu kış yolculuk var, diyorsa için,
  Beni de beraber al anneciğim!.

  Bir günün değil her günün en özel insanı, tüm annelerin anneler gününü kutlar, ellerinden öperiz…

       
    
 • Benzer Yazılar
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Tombala Nedir
  Tombala Nedir Tombala Nasıl Oynanır
  burclara-gore-diyet
  Burcunuzun ilginç özelliklerini öğrenin!
  En Güzel Yeni Yıl Mesajları
  2019 Resimli Yılbaşı Mesajları
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>