• El İşi Masa Örtüsü Modelleri

  Masa örtüsü kızların çeyizlerinde yer alan annelerin günlerce uğraş vererek ortaya çıkarmış olduğu en nacizane eserlerden bir tanesidir. En şık masa örtüsü modellerini kızların çeyizleri için yapar her anne. Özel günlerde kullanımın yanı sıra sıradan günlerde de el işi masa örtüsü kullanmak masaya ayrı bir hava bambaşka bir tarz katacaktır. 

  Örgü masa örtüsü modelleri hazır masa örtüsünün aksine kullanışsız olsalar da manevi bir değeri ve el emeğinin ürünü olmasından dolayı hazır masa örtülerinden daima daha değerlidir. El işi modellerin azaldığı günümüzde örgü için ayrılan bütçe de oldukça azalmıştır. Fakat işin zorluğunu bilen bayanlar ve el emeği göz nuru olan el işi masa örtüsü modellerini tercih etmekten kaçınmamaktadır.

   

  Örgü masa örtüsü modelleri genel olarak süs amacı ile kullanılmaktadır. Yemek odası takımının masasının üzerinde bir aksesuar olarak karşımıza çıkan örgü masa örtüsü modelleri yemek odamızda mobilya ile bütünleşerek adeta mobilyanın bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Bir çok bayan hala bu güzel sanatı icra etmekte ve el işi örnekleri almakta adeta birbirleriyle yarış etmektedir. İnternetin bu kadar yaygın olarak kullanılmadığı dönemlerde annelerimizin bir defteri bulunurdu.  Bu deftere el işi örnekleri tariflerini yazarlar ve vakti zamanı geldiğinde istenilen el işi modelini bularak örmeye başlarlardı. Bir de çoğunlukla kullandıkları bir metot da küçük örnek el işi modelleri oluşturarak bunları sandıklarında saklarlardı. Yine aynı şekilde zamanı geldiğinde istenilen örneği bularak o el işi modeli üzerinden bakarak üretime geçerlerdi.

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Örgü Çeket Modelleri
  Yeni Sezon Bayan Hırka Modelleri
  2013 Yemeni Kenarları
  Tülbent Oyası Örnekleri
  El İşi Çanta Modeli
  Yazlık El İşi Çanta Modelleri
  Çiçek Desenli Makine Nakışı Modelleri
  El ve Makine Nakışı Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>