• Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

  Öpülesi eller, dünya kadınlar gününüz kutlu olsun. Sadece bir gün değil, her gün sizin gününüz. Ev işleri, çamaşır, bulaşık, çocukların telaşı derken akıp giden kocaman bir ömür.

  Annelerimiz, babalarımız, çocuklarımız nasıl değerliyse kadınlarımızda öyle değerli olmalı bizim için. Çünkü kadındır bir erkeği yetiştiren aslında. Düşünün ki bir erkek çocuğu, daha bebekken bile annesine ne kadar da bağımlıdır onu korumak kollamak ister. Fakat nedendir ki o erkek büyür, kendini geliştir ve annesine, eşine şiddet uygular. Bu nasıl mümkün olur? Bu nokta aslında gerek kadını gerekse erkeği ilgilendiren çok önemli bir noktadır. Bütün insanlığın üzerinde durması gereken bir noktadır. Ama günümüze baktığımızda, aslında çoğu kadın şiddet görüyor fakat sadece bir kaçının sesini duyabiliyoruz. Çünkü belki de çocuğunun çıkarabileceği bir ses bile yok. Dinimiz bile kadınlarınıza hizmet edin çağrısında bulunuyorken, biz onları sadece 8 Mart Kadınlar Günü tarihinde anabiliyoruz ki çoğumuz bunu bile önemsemiyor. Unutmayın ki insan dediğimiz varlık gerek erkek olmasıyla gerekse kadın olmasıyla eşit değerdedir. Kimse birbirini üstün ve birbirine şiddet uygulayan olarak görmemeli. Birbirimize insanlığımıza, gerekse bütün doğadaki canlılara gereken önemi verelim çünkü bizim yaradılışımız bunu gösteriyor.

  Cenneti anaların ayakları altında gören bir dine inanan yürekler olmamıza rağmen yine de kadına şiddetin en yoğun yaşandığı bir coğrafya da yaşamaktayız. Kadınlarımız bırakın ilgi ve alaka görmeyi bir tutum sevgiye muhtaç bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar.

  Çocuk yaşta gelin edilen yüzlerce binlerce yavrularımıza ne demeli. Dünya kadınlar gününde eşinizden bir gül veya bir karanfil beklerken bir de daha oyun çağında gelin olan binlerce çocuğumuzu aklınıza getirmeyi ihmal etmeyin.

  Kadının sitesi ailesi olarak biz sizleri çok seviyor ve sizlere değer veriyoruz. Elimizden geldiği ölçüde çocuklarınız ile güzel vakit geçirebilmeniz ve onların küçük dünyalarına girebilmeniz için Psikolog yardımı ile makaleler yazıyoruz. Kadına şiddetin önüne geçebilmek ve çocuk yaşta evlenmelerin önlenebilmesi için çocuklarımızın dinlenmesi ve önemsenmesi gerekiyor. Peki ya bunu nasıl yapabiliriz? Çocuğunuz eve geldiğinde en güvenli yerin sizin yanınız olduğunu anlaması gerekiyor. Yine en yakın arkadaşı ve sırdaşı olarak annesini görmesi gerekiyor. Bunu başarabilirsek şayet işte o zaman çocuklarımız bizden aldığı destek ile geleceğe güvenle bakabilir.

   

  Elleri öpülesi annelerimiz bizim en değerli varlığımızdır dünyadaki ve sığındığımız zaman onun kucağında buluruz kendimizi. Özellikle de tüm annelerimizin ellerinden öper, dünya kadınlar gününü kutlarız.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  2017 Anneler Günü
  Anneler Gününe Özel
  Miraç Gecesi Hangi Gün
  Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız?
  Koyu Renkli Nevresim Takımları
  2017 İlk Bahar Yaz Sezonu Nevresim Modelleri
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>