• Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

  Her hanım güzel görünmeyi ister. Bunun için de makyaja başvurur çoğu zaman. Peki ya doğru makyaj nasıl yapılır? Makyaj yaparken nelere dikkat etmemiz gerekir.

  Makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken önemli püf noktaları vardır. Makyaj öyle gelişi güzel yapılmaz. Yapıldığında da zaten bir anlam ifade etmez. Her yüz için ayrı bir makyaj tekniği uygulamak gerekir. Ayrıca her mevsime özel makyaj yapmanız da gerekecektir.

  Şimdi sırasıyla doğru bir makyaj için yapmanız gerekenlerin listesini sırayla verelim.

  Öncelikli olarak yapmanız gereken teninizi tanımanız olacaktır. Yani nasıl bir tene sahipsiniz. Çok yağlı bir teniniz mi var yoksa kuru bir teniniz mi? Çünkü iki tenin özelliklerine göre makyajlarınız şekillenecektir. Bunun yanı sıra yüzünüzün şekli göz kapaklarınız ve dudaklarınız da doğru bir makyajın ana unsurlarını oluşturur. Onun için her birinin özelliklerini çok iyi bilmeniz gerekir.

  Şimdi sırasıyla hangi ciltte nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatalım.

  Kuru ciltler için makyaj önerileri

  Cildiniz kuru ise cildinizi nemlendirecek makyaj malzemeleri kullanmanız gerekir. Bunun için sıkıştırılmış pudra kullanabilirsiniz.

  Yağlı ciltler için makyaj önerileri

  Yağlı ciltlerde zaten var olan nemi ortadan kaldıracak ürünler kullanmanız gerekir. Yağlı ciltler için de kullanacağınız pudra şeffaf toz pudra olmalıdır. Şeffaf toz pudralar cildinizdeki yağ oluşumunu saklayacaktır.

  Yuvarlak yüzlerde makyaj önerileri

  Yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz yüzünüzü ince ve uzun göstermek için bazı yollar denemeniz gerekir. Bunu yaparken de allıklardan yardım alıyoruz. Elmacık kemikleri ile şakaklar arasına allığımızı hafif bir şekilde sürüyor ve etrafına yayıyoruz.

  Doğru ruj kullanımı

  Hanımların en güzel yerleri hiç şüphesiz dudaklarıdır. Onun için doğru bir makyajda ilk önceliklerimizden bir tanesi de dudaklardır. Dudaklarınızı belirgin bir şekilde ortaya çıkarmak ve en güzel görünüme sahip olmalarını sağlamak adına fondöten kullanarak dudak hatlarınızı ortaya çıkarıp ardından istediğiniz renkte rujunuzu itine ile sürebilirsiniz.

  Dudaklarınız kalın ise daha koyu renkte ruj kullanarak dudaklarınızın ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudaklarınız ince ve sizde daha dolgun bir dudak görünümü yansıtmak istiyorsanız seçeceğiniz ruj rengi açık olmalıdır.

  Göz farı kullanımı

  Gözünüzün küçük veya büyük olması tercih edeceğiniz rengi belirlemeniz için önemlidir. Küçük gözlere sahipseniz ve gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız yapmanız gereken açık tonlar seçmeniz olacaktır. Şayet gözleriniz büyük ise işlemin tam tersini uygulayabilirsiniz. Böylece gözlerinizin de istenilen güzellikte olmasını sağlamış olursunuz.

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır
  Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır
  Hint Kınası Modelleri (2)
  En Güzel Hint Kınası Modelleri
  Soğan suyu ile maske yapma
  Soğan Suyuyla Saç Uzatma
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>