• Diyet Yaparken Yapılan Yanlışlar

  Fazla kilolardan kurtulmak ve formumuzu korumak adına diyet yaparken göz ardı ettiğimiz bazı yanlışlar vardır. Yaptığımız bu yanlışlar ile de hiç bir zaman amacımıza ulaşamayız.

  Diyet yapmak aç kalmaktan veya belirli oranlarda kalori almaktan ibaret değildir sadece. Diyet yaparken uymamız gereken bazı kurallar vardır. Diyet yaparken zayıflamamıza yardımcı olacak ve açlık hissimizi bastıracak besinleri bilmemizde fayda var.

  1. Badem, ceviz ve fındık ile yağ yakmaya yardımcı olabilirsiniz. Belirli bir kaloriye sahip oldukları için dozunu iyi ayarlamakta fayda vardır. Şifa niyetine 3-5 adet yemeniz yeterli olacaktır.

  2. Karbonhidrat ve yağ üreten besinleri aynı anda almayın. Karbonhidrat vücuttaki enerji depomuzdur. Vücudumuz gerekli olan enerjiyi karbonhidratlardan alır. Üzerine yağ oluşumuna sebep olan besinler aldığımızda bu yağlar yakılmayacak ve vücutta depolanacaktır.

  3. Kendinizi aç bırakmayın. Aşırıya kaçmamak ve kalorisi düşük olacak şekilde beslenmeye özen gösterin ve düzenli beslenin.

  4. Protein ile yağlarınızdan kurtulmanız için protein almayı ihmal etmeyin.

  5. Günlük egzersizler yapmaya özen gösterin. Monoton ve stresli bir ortamda kan şekeriniz düşecek ve şeker ihtiyacınız ortaya çıkacak ve kendinizi çikolataya vereceksiniz. Bu durumun önüne geçmek için hareketlenin ve değişik egzersiz hareketleri yapmayı deneyin.

  6.Vücudunuzu sevin ve zayıflayabileceğinize inanın. Unutmayın ki kendi ile barışık ve kendine güvenen insanlar daima başarılı olmuşlardır.

  7. Gün içerisinde yediğiniz besinlerin kalori değerlerini not alın ve gün sonunda o gün aldığınız toplam kalori değerini bularak almamanız gereken besinleri gözden geçirin.

  8. Diyet içecekler yerine su tüketin. Çünkü diyet içecekler içerisinde tatlandırıcı barındırdığı için uzun vadede kilo almanıza yardımcı olurlar.

  9. Uyku düzeninize dikkat etmeniz gerekir. Günlük uykunuzu almadığınız taktirde açlık hissi tavan yapar ve doymak bilmezsiniz. Oboziteye yakalanmamak için düzenli bir uyku düzeni şart.

  10. Sabah kahvaltısı yapmayı ihmal etmeyin. Metabolizmamızın düzgün çalışabilmesi için sabah kahvaltısı ile onu harekete geçirmemiz şart.

  11.  Süt ve süt ürünlerini tüketmeyi ihmal etmeyin. Süt ürünleri kalsiyum yönünden zengindir ve kalsiyum da yağ yakımına yardımcı olur. Ara öğünlerinizde mutlaka süt ürünleri alın.

  12.  Açlık hissine kapılmamak için bir iş ile uğraşın ve kendinizi oyalayın.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Nane Limon Nasıl Yapılır
  Nane Limon Nasıl Yapılır
  Bahar Çiçekleriyle Oda Kokusu
  Bahar Çiçekleriyle Doğal Oda Kokusu Yapımı
  ygs-lys-beslenme-300x234-300x160
  Sınav Öncesi Beslenme Önerileri
  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir
  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>