• Ciltteki Lekelerden Kurtulmanın Yolları

  Cildinizde kötü lekelerden şikayetçiyseniz bu makalemizi okuyarak bakım yapmanın tam zamanı. Çünkü cildinizdeki lekelerin gitmesi için en iyi sonuç alacağınız mevsim kış.

  Cildinizde kullanmanız gereken dermo kozmetik ürünlerinin içeriği hakkında bilmeniz gerekenler şunlardır;

  Güneşten veya hamilelikten sonra oluşan akne izleri örneğin çiller, ciltte renk tonları kremler ile giderilme oranı çok fazla.Kullandıktan sonra ciltteki lekeler çıkar mı diye sorunca şöyle cevap alındı;

  Bu soruya  Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nihat Dik şöyle cevap verdi.

  Cildinizdeki ton farkları varsa 7 günde birkaç defa scrub peeling adı verilen maskelerden kullanabilirsiniz.Bu maskelere ‘resurfacing mask‘ diyerek alabilirsiniz.Bu maskeler C vitamini aynı zamanda cildin yüzeyini yenilemek maksadıyla laktik asit gibi yani süt asidi gibi cildi canlandıran ve nemlendiren içeriklere sahip maskelerdir.

  Leke tedavisi olarak kullanılan ürünlerin faydasını arttırmak için cildinizin AHA denilen meyve asitleri ve salisilik asit gibi keratolitiklerin (soyucu) bunların faydasını almak için üzerine herhangi bir leke ürününüzü sürünüz.

  Cilt lekelerinden arındıran en önemli moleküller şeker kamışı ile elde edilen glikolik asit (AHA) ismi verdiğimiz laktik asit A vitamini moleküllerinden olan retinol salisilik asit meyan kökü özü yeşil çay özüdür.

  Dudak üzerindeki lekelerden kurtulmanın en önemli noktası güneş koruyucunuzdur. Güneş koruyucunuzu organik kimyasal olan ve içeriğinde %100 yazanlardan seçmelisiniz. İçeriğinde bitkisel leke açıcıların bulunması sizin açınızdan iyi olur.

  İster yaşlanmaya, ister hamileliğe, ister güneşe bağlı olsun, en koyu cilt lekelerine karşı bile etkili yüzde 10′luk glikolik ve azelaik asit karışımına sahip olan serumlar, antibakteriyel yapısı ve içerdiği yoğun antioksidanlar sayesinde cildinizi sıkılaştırırken, cildinize kaybettiği doğal parlaklığını geri kazandırmaya yardımcı olur.

  Ben nasıl geçer ?

  Bazı insanlar benleri kendilerine çok yakıştırır bazıları ise kurtulmanın yollarını düşünür. Benler çeşitli nedenlerden ortaya çıkabilir. Görünüşü kişinin hoşuna gitmeyebilir.Benin yakınında, ufak ufak başka benler çıkıyorsa, rengi değişiyorsa, üzerinde kanayan, kapanmayan bir yara çıkmışsa, ben son zamanlarda büyümeye başlamışsa veya kaşıntılıysa bir uzmana danışmak gerekir.

  Kişi benin estetik yoluyla alınmasını istiyorsa dikişin çok iyi atılması gerekir. Benlerin erkeğin dişisi üremesi olmaz. Eğer benin  kanser olduğu şüphesi varsa vakit kaybetmeden çıkarılması gerekir. Benlerin kökü yoktur, tamamen ciltte yerleşmiş lezyonlardır.Benler nasıl geçer zor bir cevabı yok aslında bitkisel çözümle yada doğal yollardan çözümü vardır.

  Benler neden oluşur-Benlerin Nedenleri ve Sebepleri

  Benlerin oluşumunun değişik nedenleri vardır.

  Güneş ışığında aşırı durmak benlerin oluşumuna neden olur.

  Benlere bitkisel çözüm – Benlere doğal çözümler ve ev yapımı tedavi yöntemleri

  Ciltte, sırtta ve özellikle yüzde ortaya çıkan benler nasıl geçer, bu sorunun cevapları arasında bitkisel ve ev yapımı doğal yöntemler de bulunmaktadır.

  Vücuttaki benlere bitkisel çözümü ise şudur;

  Bir tutam kişniş’i iyice öğüterek benlerin üzerine uygulayın. Aniden çıkan benlere bitkisel çözüm olan kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulmak mümkün.

  Sivilce nasıl geçer ?

  Ergenlik döneminde çıkmaya başlayan sivilcenin kurtulma yollarını sizin için araştırdık.

  Bir sürü insan eminim ki kendine sormuştur bu baş belası sivilcelerden nasıl kurtulucam. Sivilceler insanı psikolojik yapısında da etki gösterir, insanın özgüvenini ve sosyal hayatını kötü etkiler.Sivilcelere elimizle dokunursak daha kötü bir duruma gelmiş oluruz. Arkadaşınızla buluşacaksınız ve sohbet sırasında akneleriniz akmaya başlıyor bu durum özgüveninizi alıp götürür.

  Derideki salgıları haraketlendirmek için ve siyah noktalardan kurtulmak için 7 günde en az 3-4 defa buhar banyosu yapmalısınız. Bir kabın içerisine kaynamış suyu koyup onun buharında yüzünüzü yumuşatıp siyah noktaları hafifçe sıkarak çıkarmalısınız.

  Erkekler için bir yöntemde sık sık tıraş olarak kılların uzayıp sivilceleri götürmesini sağlayabilirsiniz.

  Terledikten sonra yüzün yıkanarak dezenfekte edilmesi sivilce oluşumunu önleyecektir.

  Yağlı yiyeceklerden uzak durarakta sivilceleri önleyebilirsiniz.

   

   

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Saç-Renginizi-Açmanın-Doğal-Yolları
  Saçınızın Rengini Doğal Yollarla Açabileceğiniz Formüller
  maya-maskesi-tarifleri
  Maya Maskesi İle Güzelleşmeye Ne Dersiniz?
  Kakül Kesim Saç Modelleri
  2015 En Güzel Saç Kesim Modelleri
  AW000310
  Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>