• Cildinize İyi Gelebilecek En Önemli Besinler

  Sevgili hanımlar, cildinize, saçlarınıza ve tırnaklarınıza iyi gelebilecek besinleri bilip onları tüketirseniz hem daha sağlıklı olursunuz hem de cildinizi canlı tutmuş olursunuz.

  Sarımsak ve kayısı özellikle bu iki besin ciltle ilgili her şey de büyük önem taşır. Cildin hücre yenilenmesine katkıda bulunur ve cildi arındırarak canlı kalmasını sağlar. Cildinizin istediğiniz tona dönmesini istiyorsanız bol bol sarımsak tüketin. Kayısıyı kuru ya da yaş tüketmeniz fark etmez ikisi de cilt için faydalıdır. Bununla birlikte kayısı, sindirimde de büyük rol oynar.

  Limon, sabahları çayınızla tükettiğinizde sizin canlı kalmanızı sağlamakla birlikte günde bir tane limon yemek cildimiz için de çok faydalıdır. Bununla birlikte limon kabuğunun dişlere sürülmesi de dişleri beyazlatıyor.

  Balık, biliyorsunuz ki vücudumuz için en önemli besin kaynağı olan Omega 3 ü balıkta bol miktarda bulabiliriz. Bunu tüketmeniz özellikle zihin gelişiminiz açısında ve deri hastalıklarından korunma açısından büyük önem taşır. Bununla birlikte içinde omega 3 barındıran badem de cildinizi korumaya yardımcı olur.

  Su ve yeşil çay kuru ciltlere birebirdir. Özellikle yaşlanma karşıtı kırışıkların önlemesinde bol bol su tüketilmesi gerekir. Yeşil çayı ise mümkün olabildiğince bitki olarak alın ve o şekilde tüketmeye özen gösterin.

  Cildinize iyi gelebilecek faydalı besinler arasında keten tohumu yağı da yer alır. Keten tohumu yağı özellikle göz altı ve göz çevresini kırışıklıklardan korur.

  Cilt için en faydalı besinler arasında maydanoz ve karanfil de yer alır. Maydanozun en önemli görevi hem sindirime yardımcı olur hem de ağzımızı kötü kokulardan korur. Bununla birlikte karanfil de ağzımızı kötü kokulardan korur.

  Çilek cildimizin temel besin maddelerindendir ve cildi birçok kötü etmenden korur. Özellikle psikolojik olarak mutluluk verirken, stresten uzak tutar. Cildimiz için de selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

  Cildimizi korumanın yollarından biri de bol bol ceviz tüketmekten geçer. Ceviz cildi canlı tutar ve zihin için önemli bir besin kaynağıdır.

  Proteinler, et, süt yumurta tırnaklarımız saçlarımız için önemli besin kaynaklarıdır. Hergün bu besinlerden mutlaka düzenli bir şekilde tüketmemiz gerekir. Özellikle saçlarında ve tırnaklarında uzama problemi yaşayan bayanlar bu ürünleri bolca tüketebilir.

  Zeytinyağı cildinize en iyi gelen besinler arasında yer alır. Gerek yiyerek tüketebilirsiniz gerekse maskelerle ve saf bir şekilde yüzünüze sürerek cildinize yardım etmiş olursunuz.

  Gözleriniz için faydalı olan besinler arasında, yaban mersini ya da yaban mersini suyu özellikle göz altı şişlikleri gidermede çok iyidir.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Yorgunluğu
  Bahar Yorgunluğuna Karşı Neler Yapmalıyız
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Mevsim Hastalıkları
  Mevsimsel Hastalıklara Dikkat !!!
  Diyet
  Sağlıklı Zayıflama Diyeti
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>