• Cam Buğusu Önlemenin Yolları

  Araba camının buğulanmasına ne iyi gelir, Arabamın camı buğulanıyor, Araba camı buğusu nasıl önlenir? diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz.

  Özellikle kış aylarında havaların soğuması ile içerideki ve dışarıdaki sıcaklığın farklı olması durumunda içerideki nemle birlikte camlarda buğu oluşur. Özellikle de arabalarda camların buğulanması sürüş rahatlığı ve güvenliği acısından en istenmeyen durumların başında gelmektedir.

  Peki ya nasıl cam buğulanmasının önüne geçebiliriz. Evdeki malzemeleri kullanarak kolaylıkla sizde camınızda oluşabilecek buğulanmanın önüne geçebilirsiniz.

  Cam buğunu önlemek için gerekli malzemeler:

  1. Cam Sil

  2. Mikrofiber Bez

  3. Traş Köpüğü

  4. Bulaşık Süngeri

  5. Kedi Kumu

  Şimdi cam buğunu önlemek için yapılması gereken işlemlere bakalım.

  İlk olarak camsil ve mikrofiber bezle camımızı güzelce temizliyoruz. Cam kuruduktan sonra bulaşık süngerine çok az miktarda traş köpüğü sıkarak temiz cam üzerinde fazla bastırmadan beyaz ince bir tabaka yapıyoruz. Bir iki dakika bekledikten sonra fazla bastırmadan kuru bir mikrofiber bezle beyaz traş köpüğü katmanının iyice temizleyerek camın netliğini sağlıyoruz.

  Yapmış olduğumuz uygulama ile camlarımız 10-15 gün kadar buğulanmaya dayanıklı hale gelecektir. Bunun yanı sıra içerideki nemi çekmesi ve buğuyu önlemesi adına bir avuç kadar kedi kumunu eski bir bez veya çorap içerisine koyarak koltuğun altında bir yere koyarak buğu oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Ama kedi kumu tamamen tercih meselesidir.

  Cam buğunu önlemenin yolları, Araba camının buğulanmasına ne iyi gelir, Arabamın camı buğulanıyor, Kışın araba bakımı, Araba camı buğusu nasıl önlenir

       
    
 • Benzer Yazılar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>