• Ben Neredeyim?

  Rüyada mıyım, doğa da mı?

  Bilmiyorum neredeyim? Doğanın mozaikleşmiş renklerinin ahengi ile kristalleşmiş buz mağarasındayım. Buz mağarası dediğime bakmayın içindeki kristaller içime ve iklime yön veriyor. Nasıl derseniz. Sıcak iken serinleşiyor, soğuk iken sıcaklaşıyor.

  Mağaranın içinden çıkıyorum. Sağ tarafımda kırmızı bitkilerin parça parça oluşturduğu sahil duruyor. Sahilin yamacında ise dalgalı kayalar ve bir renk cümbüşü kaplamış her yerini. Rengarenk (sarı, mavi, kırmızı, yeşil, turkuaz…) her köşesine yakamozlar yansıtıyor farklı ahenkte.

  Kafamı çeviriyorum önüme bakıyorum. Bambu ağaçlarını görüyorum. Yeşil uzun tek notalı bir melodi tutturmuş gibi dans ediyorlar. Yeşil sırnaşık bir gösteri bu. Bambuların arkasında bir şelale esintisi duyuyorum. Ben burdayım diyor. Bambu ağaçlarının arasından süzülüyor mavilikler. Akıyor dip köşelerine can veriyor her yerine.

  Sol tarafımı unuttum sanmayın. İçi içine sığmayan pembe bir göl duruyor. Bakir ve eşsiz bir eda ile göz kırpıyor. Dibinde basamak basamak travertenler duruyor. Turkuaz sarkık buzlar eriyip bal gibi travertenlere akıyor.

  Ve ben sessiz sedasız söyleniyorum.

  Nerdeyim.

  Evimdeyim.

  Evim neresi…

  Dünyanın Eşsiz Doğası…

  Ö.F.S.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Mevlid Kandili Sözleri
  Mevlid Kandili Mesajları ve Resimleri
  Isı Tasarrufu
  Doğalgaz Tasarrufu İçin Ne Yapmalıyız?
  Ahşap Kedi Evleri
  En Güzel Kedi Evleri ve Kedi Yuvaları
  10 Kasım Atatürk Gif Resimleri
  10 Kasım Sözleri ve Resimleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>