• Ben Neredeyim?

  Rüyada mıyım, doğa da mı?

  Bilmiyorum neredeyim? Doğanın mozaikleşmiş renklerinin ahengi ile kristalleşmiş buz mağarasındayım. Buz mağarası dediğime bakmayın içindeki kristaller içime ve iklime yön veriyor. Nasıl derseniz. Sıcak iken serinleşiyor, soğuk iken sıcaklaşıyor.

  Mağaranın içinden çıkıyorum. Sağ tarafımda kırmızı bitkilerin parça parça oluşturduğu sahil duruyor. Sahilin yamacında ise dalgalı kayalar ve bir renk cümbüşü kaplamış her yerini. Rengarenk (sarı, mavi, kırmızı, yeşil, turkuaz…) her köşesine yakamozlar yansıtıyor farklı ahenkte.

  Kafamı çeviriyorum önüme bakıyorum. Bambu ağaçlarını görüyorum. Yeşil uzun tek notalı bir melodi tutturmuş gibi dans ediyorlar. Yeşil sırnaşık bir gösteri bu. Bambuların arkasında bir şelale esintisi duyuyorum. Ben burdayım diyor. Bambu ağaçlarının arasından süzülüyor mavilikler. Akıyor dip köşelerine can veriyor her yerine.

  Sol tarafımı unuttum sanmayın. İçi içine sığmayan pembe bir göl duruyor. Bakir ve eşsiz bir eda ile göz kırpıyor. Dibinde basamak basamak travertenler duruyor. Turkuaz sarkık buzlar eriyip bal gibi travertenlere akıyor.

  Ve ben sessiz sedasız söyleniyorum.

  Nerdeyim.

  Evimdeyim.

  Evim neresi…

  Dünyanın Eşsiz Doğası…

  Ö.F.S.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Tığ İşi Bayan Örgü Bluz Modelleri
  Baharlık Örgü Bluz Modelleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  Yılbaşı Hediye Tavsiyeleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  2019 Resmi Tatil Günleri
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>