• Bahar Yorgunluğunu ve Depresyonu Gidermek İçin Neler Yapılmalı

  Sevgili hanımlar, baharın gelmesiyle birçok kişiden aynı şikayeti duyarsınız. Yorgunluk, can sıkıntısı, depresyon…

  Bahar ayı özellikle kış ayının son bulmasıyla insanlarda yorgunluğa sebep olur. Bununla birlikte özellikle havaların güzelleşmesiyle insanlarda mevsimlik depresyon dediğimiz hastalık baş göstermeye başlar. Bunun sebebi aslında yoğun ve yorucu geçen kış ayıdır. Çünkü genellikle kış ayında sıkılan bizler gerek sosyal yaşamdan gerekse aktivitelerden yoksun kalırız soğuk olması dolayısıyla. Özellikle bu depresyonu ve bahar yorgunluğunu, bıkmışlığı gidermek için birkaç yöntem belirleyerek bu sıkıntılı durumlardan kurtulabiliriz.

  Öncelikle yapmanız gereken, havanın güzelleşmesiyle kendinizi dışarı atmanız. Sevdiklerinizle birlikte yapabileceğiniz aktivitelere İstanbul’da Sevdiklerinizle Birlikte Vakit Geçirebileceğiniz Mekanlar buradan ulaşabilirsiniz. Özellikle kendinize stresten uzak, rahat nefes alabileceğiniz, temiz hava ile direk temas edebileceğiniz yerler bulmanız sizi rahatlatacak ve yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır. Burada önemli olan stresten mümkün olabildiğince uzak durmanızdır.

  Kendinize hobi edinin. Kendinizin mutlu olabileceği işlerle meşgul olmanız sizin moral ve motivasyonunuz için çok önemlidir. Özellikle araştırma yapın, farklı etkinliklere katılın hem böylece sosyalleşmiş olursunuz hem de mutlu olursunuz. Yüzmeye gidin, spor yapın, arkadaşlarınızla piknik yapın, ahşap boyama kurslarına gidin vs

  Eğer kilonuzdan yakınıyorsanız hemen kilo vermek için diyete başlayın ve azimle bunu devam ettirin. Kilo vererek hem kendinizi mutlu edersiniz hem de sağlıklı bir şekilde yaşamınıza devam etmiş olursunuz.

  Eğer evliyseniz, eşinizle çocuklarınızla, arkadaşlarınızla hafta sonları şehir gezileri düzenleyin. Farklı yerler, farklı kültürler, farklı mekanlar, farklı insanlarla tanışın. Birlikte vakit geçirin.

  Sizi strese maruz bırakan herhangi bir olayla karşılaştığınızda derin derin nefes alın ve o olayla nasıl mücadele edeceğinizi düşünün.

  Sabahları erken kalkın ve neyi çok seviyorsanız onunla başlayın güne. Sabah kalkın, pencerenizi açın o temiz havayı ciğerlerinizde hissedin ve gülümseyin etrafınıza. Sonra bakın ve şükredin, şükretmek ve çevrenizdekilerin farkına olmak her zaman size iyi gelecektir. Kendinizde olumlu yönleri görmeye çalışın.

  Arkadaşlarınıza, eşinize, çocuklarınıza, eğer çalışıyorsanız iş arkadaşlarınıza sürpriz yapın. Hep beraber eğlenin. Bunları yaptığınızda hem karşınızdaki mutlu olacak hem de siz mutlu olacaksınız. Çünkü unutmayın ki acılar da üzüntüler de inanın paylaşıldıkça çoğalır ve azalır. Hayatınızda elbette yolunda gitmeyen bir takım engeller, olumsuzluklar olacaktır. Ama unutmayın ki siz onlara engel dediğiniz sürece onlar engel teşkil edecek ve siz onunla mücadele ettiğiniz sürece ondan kurtulmanız kolay olacaktır. Hayata nasıl bakarsanız o da size o şekilde karşılık verecektir. O yüzden hayata gülümsemeyi hiçbir zaman unutmayın. Bu sizi daha mutlu kılacaktır.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Miraç Gecesi Hangi Gün
  Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız?
  Koyu Renkli Nevresim Takımları
  2017 İlk Bahar Yaz Sezonu Nevresim Modelleri
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
  Mangala Nedir Nasıl Oynanır
  2017 Yılbaşı Kartları
  2017 Yılbaşı Kartpostalları
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>