• Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  Sevgili hanımlar ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz? Seçtiğiniz ayakkabı modeline göre sizi neler bekliyor?

  Öncelikle hepimiz, ayakkabı denildiğinde rengarenk ,topuklu,göz alıcı ve düşman çatlatıcı şeylerden hoşlanırız özellikle topuklu ve renkli olanlar için canımızı verebiliriz gardolaplarımızın en güzel bölümü ayakkabılarımıza ait olur hiç giymediğimiz fakat her gördüğümüzde beğendiğimiz ayakkabılarımız bile orada durur .  Ayakkabı birçok kadının seçerken zorlandığı bir durumdur mesela bazılarımız rengine göre bazılarımız topuk uzunluğuna göre bazılarımız sade ve şık oluşuna göre seçer tabiki bu göze alıcı gelen baktıkça bakasımız , giydikçe giyesimiz gelen ayakkabıyı bulmak için saatlerce belki günlerce mağaza mağaza gezer ve seçimlerde zorlanırız , peki biz ayakkabıları sadece görünüşü için mi giymeliyiz ? acaba bizim sevdiğimiz ayakkabıyı ayağımızda seviyor mu ? Bir ayakkabıyı güzel yapan kriterler nelerdir ?

  Gözümüze hoş gelen ve göze hitap eden ayakkabılar bazen ciddi sağlık sorunları doğurabiliyor . Önemli olan güzel ayakkabıyı ararken ayak sağlığını göz ardı etmemektir . Uzmanlar bu konuda bizleri uyarıyor ” Ayakkabı seçimlerinde öncelik olarak ayak sağlığına dikkat edilmeli ve ayağınıza tam uyum sağlayan ayakkabı alınmalı ” eğer ayakkabımız ayak sağlığımızı bozuyorsa belirtileri neler olabilr ?

  NASIR OLUŞUMU

  AYAK BİLEĞİ İNCİNMELERİ

  BACAK AĞRISI

  DİZ AĞRISI

  BEL AĞRISI

  Bütün bu belirtiler ayakkabınızın ayağınıza uyumsuz olduğunu ve ayağınızın bu durumu kabul edememesi sonuçu oluşmaya başlar özellikle bel ağrısı benimde çok sık karşılaştığım bir durumdu bu problemi ilaç desteği ile yenmeye çalıştım uzun süre fakat çok faydalı olduğunu soyleyemem . Hepimizin güzel görünmesinde en büyük etkenlerken birisi ayakkabımızdır herzaman daha güzel görünmek isteriz bunun içinde ayağımızı küçük gösteren yani küçük numaralı ayakkabılara yönelir ve küçük ayakkabılar alırız , alırkende zamanla açar(genişler) der kendimizi rahatlatır o ayakkabıyı alırız fakat şöyle bir gerçek vardırki her ayakkabı açmaz sert bir madde kullanılan ayakkabılar açmaz ve ayağımıza nasır yapar. Ayakkabı seçimleeri çok öenmliolup Ayakkabı almaya karar verdiğimizde kesinlikle yoğun geçmiş uzun süre ayakta kaldımız günlerin akşamında denemenizi tavsiye ediyorum çünkü ; uzun süre ayakta kaldığımız ve çalıştığımız günlerde ayaklarımız şişer,genişler ve sertleşir boylede denediğimiz ayakkabı ayagımıza rahatça oluyorsa bu en dogru ayakkabı demektir . Günlük hayatımızda ve çalışma hayatımızda şık görünmek için çok yüksek topuklarımıza ihtiyacımız yok normal topuklu ayakkabılarda çok şıktır özellikle sağlığımızı en çok bozanda uzun topuklardır uzun süre uzun topuklar üzerinde durdugumuzda parmak uçlarımıza binen yük artar ve boylece topuklarımız ağrımaya sonrada sertleşir böylece nasır oluşumu ve eklem ağrıları kendini göstermeye başlar . Hava almayan ayakkabılar ayağımızın baş düşmanıdır ,rugan parlak deri ayakkabılar ne kadar güzel dursada ayağımızın hava almasını engeller uzun süre bu ayakkabının içinde kalan ayağımız yumuşar tabiki bu yumuşama iyi birşey değildir parmak uçlarımız yumuşadıkça tırnaklarımız daha keskinleşir ve deriye daha fazla saplanır bu durum sonucunda tırnak batması meydana gelir . Şık ve kombinimizi göstermek için sağlımızdan olmayalım biz zaten çok güzel ve şıkız .

       
    
 • Benzer Yazılar
  Bahar Yorgunluğu
  Bahar Yorgunluğuna Karşı Neler Yapmalıyız
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Mevsim Hastalıkları
  Mevsimsel Hastalıklara Dikkat !!!
  Diyet
  Sağlıklı Zayıflama Diyeti
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>