• Anne Ve Babalara Tavsiye Kitaplar

  Sevgili anne ve babalar, sizlerin zevkle okuyabileceği, hem kendinizi geliştirip hem de çocuklarınızı daha iyi anlamanızda yardımcı olabilecek tavsiye kitapları sizlerle buluşturuyoruz.

  Bütün anne babalar çocuklarını daha iyi anlayabilmek ve onların dilinden konuşabilmek isterler fakat bunu nasıl yapacaklarını çoğu zaman bilemezler. İşte bu kitaplar bir nebze olsun anne ve babalara yardımcı olmaktadır. Kitaplar her zaman insanın dünyasında çok önemli bir yer kaplamaktadır çünkü her birimiz birer birey olarak hayatta çoğu zaman bir çok zorluklarla karşılaşırız ve bu zorluklarda her zaman yanımızda bir arkadaşımız veya bir yakınımız olmayabilir. İşte bu zamanda bize yardımcı olabilecek yol gösterebilecek en iyi araçlar arasında kitaplar yer alır. Kitaplarla biz kendimizi geliştiririz, daha doğru kararlar alabiliriz ve yolumuza daha emin adımlarla ilerleyebiliriz. Birer anne baba olarak da kitapların hayatımızda rolü büyüktür. Çünkü çocuk yetiştirmek, topluma birey kazandırmak belki de hayatta ki en büyük zorluğumuz ama aynı zamanda da en güzel hedefimizdir. İşte bu bağlamda gerek çocuğumuzu tanımak adına olsun, gerekse kendimizi geliştirmek ve kendimize ve çocuğumuza yol çizmek adına kitaplarla haşır neşir olmamız gerekmektedir.

  Sevgili anne ve babalar, kitapları hayatınızın bir parçası haline getirin. Çünkü kitap okuduğunuzda çocuklarınıza karşı bakış açınız değişecek ve onların penceresinden de bakabileceksiniz, onların dilinden konuşabilecek ve onları daha iyi anlayabileceksiniz. Günümüzde baktığımızda çocuklara, çocuk gelişimine ve anne-babalara dair birçok kitaplar çıkmaktadır. Dikkat etmeniz nokta şudur ki gelişigüzel bu piyasada yer alan kitapları almamamız gerekir. Kitap seçiminde bilindik yazarlara, kendilerini bu işe adamış kişilerin yazdıkları kitapları incelemek ve araştırmak gerekir.

  Sizlerle, okuyabileceğiniz, eğlenceli, çocuklarınıza yönelik birkaç tavsiye kitapların listesini paylaşıyoruz. Fakat bu listeyle sınırlı kalmayın elbette daha birçok kitaplar vardır okumamız gereken. Bu kitaplar haricinde okumamız gereken kitaplar hiçbir zaman bitmez. Elimizde geldiğince sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

  Keyifle okumanızı diliyoruz.

  Kitaplar;

  Gençlerle Başbaşa, Ali Fuad Başgil

  Etkili Anne Baba Eğitimi, Thomas Gordon

  Çocuk Eğitimi El Kitabı, Haluk Yavuzer

  Ana-Baba Okulu, Haluk Yavuzer

  Çocuğunuza Kulak Verin, Aletha Solter

  Küçük Prens, Antonie de Saint

  Yetişkin Çocuklar, Doğan Cüceloğlu

       
    
 • Benzer Yazılar
  Anne Sütü
  Anne Sütünün Faydaları
  Tekerlekli Bebek Beşikleri
  Bebek Yatak ve Beşik Modelleri
  Çocuk ve Kitaplar
  Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?
  Kız Bebek Hastane Çıkışı
  Yenidoğan Hastane Çıkışı Zıbın Takımı
 • 1 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. iyi hos da bizim evde kitap okunmuyor ki. insallah cocugum icin okumaya baslariz artik.

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>