• 25. İstanbul Kısa Film Festivali

  25. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali bu yıl 20-27 Kasım 2013 tarihleri arasında ücretsiz olarak gösterime girecek.

   

  25 İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali  bu yıl da değişik ülkelerde üretilmiş kısa filmleri izleyicisi ile buluşturuyor.
  Programa; T.C Kültür Bakanlığı, İstanbul Hollanda ve Polonya Başkonsoloslukları,  Avusturya, Fransız, İtalyan, Alman ve İspanya Kültür Merkezleri destek veriyor.
  Bu yılın afiş tasarımı, sanatçı Sennur Çevik Onan tarafından gerçekleştirildi.

  İstanbul Kısa Film Festivaline Başvuru Yapan Filmler

  Program kapsamında, kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel filmlere yer veriliyor. Türkiye’den 210 adet olmak üzere, festivale toplam 940 film başvurdu. Kişisel başvuruların dışında, Fransa UNIFRANCE, Polonya Krakow Film Foundation, Almanya Goethe Institut, Hollanda Eye Film Institute, Italya Roma Film Festival, İspanya Instıtuto Cervantes gibi film merkezleri tarafından seçilen kısa filmler de programda yer aldı.

   

  İstanbul Kısa Film Festivaline Katılan Ödüllü Filmler

  Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da festival dünyanın her yanından davet edilen çok sayıda yönetmen, yapımcı ve oyuncuyu ağırlamaya hazırlanıyor. Konuk sinemacılar, film gösterimleri sonrası, seyirci ile buluşarak filmleri, çalışmaları, ülke sinemaları konusunda seyircilere bilgi veriyorlar ve gelen soruları yanıtlıyorlar. Bu buluşmalar hem seyirci hem de yönetmenler açısından büyük önem taşıyor, daha sonra gerçekleştirilebilecek ortak yapımların önünü açıyor. Önceki yıllarda Türkiye’ye gelmiş olan birçok yabancı yönetmen festival sırasında tanıdıkları İstanbul’u çekim mekânı olarak seçtiler, yerli yönetmenlerle ortak çalışmalara imza attılar.

   

  İstanbul Kısa Film Festivali’nin Yapılacağı Yerler

  Fransız Kültür Merkezi (Taksim), İtalyan Kültür Merkezi (Tepebaşı) ve Alman Kültür Merkezi’nin (Galatasaray) sinema salonlarında yapılacak.

   

  İstanbul Kısa Film Fuarı Açılış ve Ödül Töreni
  Festivalin açılış töreni, 20 Kasım 2013 Çarşamba günü, saat 19.30 de İtalyan Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilecek. Ulusal yarışma ödül töreni ile başlayacak gecede yönetmen Reis Çelik, kısa film üzerine bir konuşma yapacak, festival düzenleme kurulu adına ise Hilmi Etikan konuklara festival ile ilgili bilgi verecek. Daha sonra katılımcılara festivalde gösterilecek yabancı filmlerden bir seçki sunulacak. Gecenin sunumu tiyatro oyuncusu Genco Çağlar tarafından gerçekleştirilecek.
  Hazırlıkları yaklaşık bir yıl süren ve büyük bir özenle hazırlanan 25 yaşındaki festival, gelişmesini ve bu günlere gelmesini düzenleme kurulunun yoğun çabasına ve izleyicinin göstermiş olduğu büyük ilgiye borçludur.

  Film severlerin keyifli bir hafta geçirmesini temenni ediyoruz.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  İstanbul Tiyatro Festivali Yüzleşme
  22. İstanbul Tiyatro Festivali ve Oyunlar Listesi
  37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı (2)
  37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı
  SKF Türk 12. Ulusal Fotoğraf Yarışması
  SKF Türk 12. Ulusal Fotoğraf Yarışması
  Oz Efsanesi Filmi
  Haziran Ayı Vizyona Girecek Filmler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>