• 2014 Söz ve Nişan Bohçaları

  En güzel nişan bohçası modellerini sizler için derledik ve beğeninize sunuyoruz. 2014 nişan bohçaları arasından derlediğimiz en seçkin modeller ile karşınızdayız.

  Söz ve nişan törenlerinden önce hem gelin tarafı hem de damat tarafı bir birlerine nişan ve söz bohçaları götürürler. Gelin nişan bohçaları oldukça süslü ve gösterişli olurken, damat nişan ve söz bohçaları da bir o kadar sade ve şık olur. İş sadece bohçada bitmediği için bohçanın içini dolduracak ürünler konusunda da gelin ve damat anneleri birbiri ile tatlı bir rekabetin içerisini girerek büyük bir itina ile doldururlar en güzel söz ve nişan bohçalarının içlerini.

  Söz veya nişan durumunuza göre uygun bir bohça modeli tasarlayabilir, isterseniz de satın alabilirsiniz. Bohça tasarımı nasıl yapılır bilmiyorsanız bir bilenden destek almanızda fayda var. Ama yine de kendi işimi kendim görürüm diyenlerdenseniz. Size bohça süsleme teknikleri konusunda biraz ip ucu vermekte fayda var.

  Bohça süslerken gerekli malzemeler :

  1. Makas

  2. Kurdele

  3. İğne

  4. İplik

  5. Özel tasarlanmış gelin damat figürleri…

  Bohça süslerken kullanacağınız malzeme listesini zevkleriniz oranında artırabilirsiniz. El beceriniz varsa bohça üzerine işleme yapabilirsiniz. Örneğin nişan bohçasının üzerine gelin ve damat isimlerinin işlenmesi çok güzel olacaktır. Bunun yanı sıra çeyiz malzemeleri satan yerlerde bohçaları süslemek için satılan ürünlerden de temin ederek bohçanızın görünümünü güzelleştirebilirsiniz.

  Nişan bohçanızın içini doldurduktan sonra ağzını bağlamak için kurdeleden faydalanabilirsiniz. Hem bohçanızı bağlamış olacak hem de nişan bohçanıza güzel ve estetik bir görüntü kazandırmış olacaksınız.

  Nişan bohçanızın içerisine ne koyacağınızı merak ediyorsanız, nişan bohçanız içerisine koyacağınız ürünler listesini sizlerle paylaşalım.

  Kız tarafının hazırladığı nişan bohçasında bulunması gerekenler

  Pijama, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap ile parfüm bulunur. Bunun yanı sıra yine isteyen ve arzu edenler imkanları doğrultusunda bohçanın içini doldurabilirler. Traş makinesinden tutun da damat adayının kullanabileceği bir altın saatte koyulabilir.

  Erkek tarafının hazırladığı nişan bohçasında bulunması gerekenler

  Nişan yüzükleri, nişan tepsisi, makas, kurdele, gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım yada elbise ile terlik genel olarak kullanılan malzemelerdir. İsteyenler ise imkanları ölçüsünde içerisine gelinin kullanacağı, fantezi ürünlerinden tutun da tek taş yüzük bile koyabilirler.

   

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Gül Motifli Mumluk Modelleri
  En Güzel Örgü Mumluk Modelleri
  En güzel çiçekli örgü toka modelleri
  En Güzel Örgü Toka Modelleri
  Ponponlu Bere Yapılışı
  Ponponlu Bere Yapılışı
  Örgü Etol Modelleri
  En Güzel Örgü Etol ve Şal Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>