• 2014 En Güzel Bayan Örgü Kazak Modelleri ve Örnekleri

  El işi bir sanattır ve birçok bayan bu sanata büyük bir hayranlık ile saygı duymaktadır. 2014 Kış mevsiminde içinizi ısıtacak en güzel kazak örnekleri ve modellerine kadininsitesi.com ayrıcalığı ile ulaşabileceksiniz. 

  Sizler için derlediğimiz birbirinden güzel bayan kazak örneklerini resim galerimizde bulabilirsiniz.

  El işi kazak modeli denilince akla gelen ilk şey hiç kuşkusuz verilen emek ve göz nurudur. Aynı zamanda dokuma örgü kazak modellerinin bir avantajı da modelini kendiniz oluşturur ve üzerinize en uygun kazak modelini ilmek ilmek işlersiniz. Sonunda ortaya çıkan el emeği göz nuru örgü kazak modeli de sizin zerafetinizi ve güzelliğinizi ortaya çıkaran yegane bir ürün olarak karşımıza çıkar.

  Bu kız bana gelmeli bana kazak örmeli derdi bir şarkıda yıllar önce. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan emeği ve göz nurunun yerini teknolojik makineler aldı. Fakat hiçbir makine elde ilmek ilmek işlenen o nadide şaheserlerin yerini tutamaz.  Şimdi mazide kalan bir anı gibi tığ ve şişi babaannelerimizin ellerine teslim ettik. Çoğu genç kız eline tığ veya şiş almadığı gibi dokuma kazak modellerinden bir tanesini üzerine giyemeden büyüyüp gidiyor. Hal böyle olunca da bir devrin en paha biçilmez eserlerinden biri olan ve kız çeyizlerini süsleyen örgü ve el işi kıyafetler yerlerini hazır işi makine ürünlerine bırakıyor.

  Size en çok yakışacağına inandığınız ve üzerinde deseninden rengine, düğmesinden kurdelesine bir kazak modelini bir makineden isteyemeyebilirsiniz. Hayal dünyanız geniş ve biraz da el beceriniz varsa sizde kendi zevklerinizle örtüşecek bir kazak modeli oluşturabilir ve örmeye başlayabilirsiniz.

  Şayet elinizden böyle bir yetenek gelmiyor ve ille de el emeği göz nuru bir örgü kazağım olsun istiyorsanız, size en yakın bir babaanneye müracaat edebilirsiniz. J Bunun yanında el işini meslek haline getirmiş ev hanımlarından da güzel bir kazak örneği isteyebilirsiniz. El işi örgü kazak fiyatlarına gelince burada kesin bir fiyat söylemek yanlış olur. Çünkü ortada bir emek var ve göz nuru tabiî ki de… Ama ortalama bir kazağın maliyeti 25-30 TL civarıdır. El emeği hariç.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Gül Motifli Mumluk Modelleri
  En Güzel Örgü Mumluk Modelleri
  En güzel çiçekli örgü toka modelleri
  En Güzel Örgü Toka Modelleri
  Ponponlu Bere Yapılışı
  Ponponlu Bere Yapılışı
  Örgü Etol Modelleri
  En Güzel Örgü Etol ve Şal Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>