• 2013 Yeni Sezon Eşarp Modelleri

  Tesettür giyimin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olan eşarplar, bir çok bayan tarafından tercih edilmekte ve renkli kombinler oluşturmaktadır. Yeni sezon eşarp koleksiyonları da vitrinleri süslemektedir.

  2013 İlkbahar-Yaz eşarp  koleksiyonlarında öne çıkan eşarp modelleri de her zaman olduğu gibi bu yıl da renkli tasarım ve tonlarda tesettür giyimi tercih eden bayanların ilgisine sunulmakta.

  Tesettür giyimin vazgeçilmezi eşarp modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç husus karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle giyeceğimiz kıyafet ve giyeceğimiz ortama uygun bir eşarp modeli seçerek işe başlayabiliriz.

  Günlük hayatta sıradan günlerde giyebileceğimiz başörtüsü modelleri genellikle kişinin giyim tarzı ile bütünleşmekte ve istenilen renklerde kombinler oluşturulabilmektedir. Kot pantolon üzerine kullanabileceğimiz bir eşarp modeli ile pardesü üzerine kullanabileceğimiz başörtüsü modeli arasında bir fark olması gerekmektedir.

  Gündelik başörtüsü tercih ederken daha çok renkli tasarımlar ve çiçekli desenli modeller tercih edilmektedir. Üzerinde bir kaç rengi birden bulundurması ise bir çok kıyafet ile uyumlu giyilmesi açısından oldukça önemlidir. Onun için günlük kullanımda tercih edeceğiniz eşarp modelleri sade değil de renkli ve desenli eşarp modelleri olmalıdır.

  Özel günlerde tercih edilecek eşarp modelleri ise daha çok bir elbise üzerine giyileceği için elbise rengine ve tasarımına uygun bir model olmalıdır. Burada renkli bir tasarım tercih edebileceğimiz gibi kıyafetimizin desenine göre sade bir başörtüsü modeli tercih edip başörtüsüne şekiller verebiliriz. Örneğin elbisemizde çiçek desenleri hakimse başörtüsünü sade bir renk alıp kenarına gül deseni oluşturabiliriz. Böylelikle elbisemizle birlikte bütünleştirecek ve muhteşem bir kombin oluşturmuş olacağız.

  Başörtüsünde bir çok aksesuarda kullanılmaktadır. Bunları nasıl kullanacağımız da oldukça önemlidir. Öncelikle başörtüsünün başta düzgün bir şekilde kalabilmesi ve bozulmaması için başörtüsü bonesi kullanmamız gerekmektedir. Baş örtüsünü başımıza bağladığımızda ise bone ve başörtüsünü birbirine toplu iğne yardımı ile birleştirmeliyiz. Böylece baş örtüsünün şekli bozulmayacak ve uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiz.

  Başörtüsü aksesuarları denince akla bir de gösteriş ve zarafeti bütünleştiren unsurlar gelir. Bunun için de yüzük, broş, kolye ve değişik tasarımlarda aksesuarlar kullanarak güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  2016-Kına-Gecesi-Abiye-Elbise-Modelleri-3
  Kına Geceleri Için Şık Abiye Modelleri
  Tül Dekolteli Gecelik Modelleri
  Fantazi Gecelik Modelleri
  2019 Armine Pardesü Modelleri (14)
  2019 Armine Pardesü Modelleri
  Panduf Pofuduk Terlik Modelleri (4)
  Panduf Pofuduk Terlik Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>