• 2013 Oturma Odası Takımları

  Mutlu bir yuvanın vazgeçilmezidir hiç şüphesiz güzel bir oturma odası takımı. Birbirinden güzel oturma grupları yeni evlenen çiftlerin ilk olarak evlerinde görmek istedikleri bir takım olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Çünkü en değerli misafirlerimizi burada ağırlar ve onlarla hoş vakit geçiririz. Bir evin şıklık ve zarafetini ortaya çıkaran olmazsa olmazımız oturma grupları hemen hemen her kullanıcının zevkine göre dizayn edilmiş bulunmaktadır.

  Oturma grubumuzun nasıl olacağına ilk öncelikle şüphesiz evimizin mimari yapısı karar verecektir. Bir mobilyacıda beğendiğimiz çok güzel bir model evimizin oturma odasında sırıtırken, mobilyacıda beğenmediğimiz bir model ise tabiri caizse oturma odamıza cuk oturabilir.

  Burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli faktörlerden bir tanesi oturma odasının yapısıdır. Oturma odamız L şeklinde ise güzel bir köşe takımı odamızla bütünleşebileceği gibi kare şeklindeki bir odaya köşe takımı hiç de hoş olmayacaktır. Onun içindir ki mobilyamızı bakmadan önce ilk olarak odamızın yapısını göz önünde bulundurmalı ve beğendiğimiz bir oturma odası takımını hayali olarak odamıza yerleştirmeliyiz. İşte o zaman hangi takımın bize uyacağına karar verebilir ve arayışlarımızı o yöne yoğunlaştırarak işimizi bir nebze olsun kolaylaştırabiliriz.

  Oturma odasının alanı da oturma grubu seçerken göz önünde bulunduracağımız faktörlerden bir tanesidir.  Örneğin 12m2 bir oturma odasına alacağımız bir oturma odası takımı ile 20m2 olan bir oturma odasına alacağımız takımın arasında bir fark olması gerekir. Alanımız kısıtlı ise koltuk takımının genişliğine dikkat etmeliyiz. Özellikle koltuk başlıklarının geniş yer kapladığı bir oturma odası takımı evimizin odasına büyük gelebileceği gibi fazladan yer işgal etmiş olur. Onun için koltuk takımını seçerken bu ayrıntıya da dikkat etmemiz gerekir. Uzun lafın kısası kullanmayacağımız ve evimizde yer işgal edecek olan ayrıntılardan uzak durmalıyız.

  Oturma odası seçerken neye göre renk ve desen seçmeliyiz konusunda ise tercihi size bırakıyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz diyoruz… J

       
    
 • Benzer Yazılar
  Koyu Renkli Nevresim Takımları
  2017 İlk Bahar Yaz Sezonu Nevresim Modelleri
  Bahar Çiçekleriyle Oda Kokusu
  Bahar Çiçekleriyle Doğal Oda Kokusu Yapımı
  Üç Boyutlu Manzara Desenli Duvar Kağıdı Modelleri
  Üç Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri
  2014 Spor Çekyat Modelleri
  Çekyat Modelleri 2014
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>