• 2013 Halı Modelleri

  2013 yılının en güzel halı modellerini sizler için seçtik ve halı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda da sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

  Odamızın havasını değiştirecek bir aksesuar olmasının yanında, bizi hastalıklara karşı da korur halılar. Fakat gerekli ve yeterli temizliği yapılmazsa birçok hastalığa da davetiye çıkarabilirler.

  Ayrıntılara girmeden önce 2013 yılının halı trendlerini inceleyelim. Bir çok markada farklı desen ve özelliklerde halılar vitrinlerde yerlerini alırken, alışverişe çıkmadan önce bir fikriniz olması gerekir. Öncelikle halıyı kullanacağımız odayı belirlememiz gerekir. Yatak odası mı, oturma odası mı, yoksa çocuk odası mı? Bunu belirledikten sonra odamızda yer alan diğer mobilyaların rengini de belirlemeliyiz.  Ardından da odanın büyüklüğü ve halı kullanılacak alanın hesaplanması gerekir. Mağazada küçük gibi görünen bir halı eve geldiğinizde odanıza büyük gelebilir. Onun için bir mezura ile ölçü almanızda fayda var.

  Gerekli ölçümleri hesaplayıp, rengini de belirledikten sonra alacağımız halının yapımında kullanılan malzemelere de dikkat etmemiz gerekmektedir.  Yün halıdan tutun da anti bakteriyel halılara kadar birçok çeşit halı mevcuttur. Burada bizim tavsiyemiz halı fiyatından kaçmayarak antibakteriyel halı modellerinden bir tanesini seçmeniz olacaktır. Hele hele evde bir çocuk varsa mutlaka antibakteriyel halı tercih etmelisiniz. Çünkü küçük çocuklar halının üzerinde oynar ve halının üzerine düşen bir şeyi mutlaka ağzına sokarlar. Antibakteriyel halılar üzerinde bakteri barındırmadıkları için çocuğunuz bir nebze de olsun mikroplara karşı korunacaktır.

   

  Halı Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  1- İlk olarak halı içerisinde oluşabilecek toz ve kiri almak için silkme işlemi yapılır.
  2- Halıyı silkip tozunu aldıktan sonra bir kova veya halının büyüklüğüne göre bir kaç kova su ile kaba temizliği yapılır.
  3- Halının kirlilik durumuna göre ön yıkamanın ardından deterjan kullanarak ve halının yapısına zarar vermeyecek fırça ile  her tarafı fırçalanır. Ve su ile durulanır. Bu işlem halının kir durumuna göre bir kaç defa tekrarlanır.
  4- Tamamen duruladıktan sonra halı rulo yapılarak dik bir şekilde bir duvara yaslanır. Böylece içindeki suların akması sağlanır.
  5-Suyu aktıktan sonra güneş ışığına maruz kalmayacak bir şekilde serilerek kurutulur.

       
    
 • Benzer Yazılar
  Üç Boyutlu Manzara Desenli Duvar Kağıdı Modelleri
  Üç Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri
  Gitar Orta Sehpa
  Modern Orta Sehpa Modelleri
  Tekerlekli Bebek Beşikleri
  Bebek Yatak ve Beşik Modelleri
  Koltuk Kırlent Örnekleri
  Tığ İşi Örgü Kırlent ve Yastık Örnekleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>