• 2013 Gelinlik Modelleri

  Her genç kızın rüyalarını süsleyen bir elbisedir hiç kuşkusuz beyaz bir gelinlik.  Baharın gelişi ile birlikte artık düğün sezonu da yavaş yavaş açılmaya başladı diyebiliriz.  Peki ya en önemli günlerden biri olan ve insanın hayatında bir defa yaşayacağı bu günde nasıl bir gelinlik giymeli veya gelinlik alırken nelere dikkat etmeliyiz.

  Öncelikle düğünü nasıl bir mekanda yapacağımız ile işe koyulmalıyız. Kır düğünü mü, salon düğünü mü, yoksa farklı bir organizasyon mu olacağına karar verdikten sonra o mekana yakışır bir gelinlik modeli seçilmelidir. 

  Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kısa boylu gelinler alacakları gelinlik modellerinde araması gereken en önemli özellik gelinliğin basenden sonra dar olması yani bol olmamasıdır. Basenden sonrası bol olan gelinlik modelleri gelini kısa gösterecektir. İki parça gelinliği de tercih edebilirler.  Gelinlikte etek kısmında işlemelerin olması dikkati o yöne çekeceği için boyun kısalığını ortaya çıkaracaktır. Onun için gelinlikte detay üst kısımda olmalıdır.

  Uzun boylu gelinler gelinlik modellerinde basenden kabarık modelleri tercih edilmesi uygundur. Aynı zamanda baseni saran balık et model denilen bir gelinlik modeli seçebilecekleri gibi kısa boy etek modelli bir gelinlikte seçebilirler.

  Kilolu bir gelin adayı ise Kilosunu göstermeyecek tarzda bir gelinlik modeli seçebilir. Bu modelde genellikle jufonlu gelinlik modelleridir. Aynı zamanda gelinlikte ki süslemeler vücudun kilolu kısımlarında olmamalıdır. 

  Gelinin fiziki yapısından sonra düğünün yapılacağı mekanda gelinlik seçiminde oldukça önemlidir. Kır düğününde seçilecek gelinlik modeli kumaşı hafif ve hareketli olmalıdır. Kısa tüllü rahat bir gelinlik modeli tercih edilebilir.

  Otel ve salonlarda yapılacak düğünler için daha çok tercih edilen gelinlik modeli kuyruklu ve ihtişamlı bir model olabilir. Dantel ağırlı, daha kabarık, üzerinde işlemesi olan ve parlak bir gelinlik modeli seçilmesi daha uygun olacaktır.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  Zarif Nişanlık Modelleri
  2015 Nişan Elbise Modelleri
  Kapalı Gelin Başı Modelleri
  2014 Tesettür Gelin Başı Modelleri
  Kafesli Nikah Şekeri Modelleri Fiyatları
  En Güzel Nikah Şekeri Modelleri
  Beyaz Kına Sepeti Modelleri
  Kına Çeyiz Seti Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>